poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
materiały prasowe / Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Zmiana panoramy na Zaspie

Zagospodarowanie dawnego pasa startowego na Zaspie spędzało sen z powiek mieszkańcom. Pomysłów na jego adaptację było wiele, ale już dziś wiadomo co powstanie w centralnym punkcie gdańskiej dzielnicy Zaspa. 

Jak wynika z opublikowanych dziś informacji w Gazecie Wyborczej rozstrzygnięto konkurs na zabudowę terenu przy al. Jana Pawła II. Na dawnym pasie startowym powstanie zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Najwyższe budynki (4 wieżowce) mają powstać od strony ulicy Hynka i składać się z 18 kondygnacji. Ponadto powstać mają niższe bloki z lokalami usługowymi znajdującymi się na parterze.

Inwestor czyli firma Budimex Nieruchomości działkę o pow. 5,1 ha kupiła w kwietniu za niespełna 50 milionów złotych. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na rok 2016-2017.

 

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

3 komentarze

  1. Suuiuper!!! .Wywalcie już z tąd te szpecące tak nowoczesne osiedle budy!!!!Po co tych parę rozwalonych budek?!Postawić normalne sklepy!!!biedronka bliżej by sie przydała a nie tylko na końcu Młyńca przy Przymorzu jest

  2. dość już tego Bangladeszu !!!

  3. Witam

    Ja tak do końca szczęśliwy nie jestem że w okolicy przybywają nowe bloki – już jest trudno poruszać się po Rzeczypospolitej i po okolicy, a znowu przybędzie ludzi i samochodów. Mam nadzieje że nowi mieszkańcy nie będą okupować miejsc na placach zabaw, boiskach należących do SM Młyniec bo zapewne te budynki będą miały teren ogrodzony i będą z zagospodarowania terenu przy nowych budynkach będą mogli korzystać tylko nowi mieszkańcy a znając życie będą się panoszyć po SM Młyniec jak po swoim terenie. Ponadto jestem ciekaw kto zezwolił na budowę tak wysokich budynków na tym terenie i czy nie będą zasłaniać światła blokom położonym najbliżej nich.

    Proszę wszystkich hura optymistów o zastanowienie się nad kwestiami poruszonymi przeze mnie.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *