niedziela , 16 czerwiec 2024

Zwykle pytasz nas o pielęgnację twarzy, a pamiętasz o dekolcie? ;)

Jak o niego dbać?

1. Nawilżaj.

Kluczowe znaczenie dla skóry ma odpowiednie nawodnienie. Te od wewnątrz (to co pijesz!) i od zewnątrz (w postaci odpowiednich kremów). Wybieraj kosmetyki bogate w antyoksydanty i uszczelniające barierę hydro-lipidową. A nakładając maskę na twarz nie zapominaj o dekolcie – świetnie uzupełni jego wilgoć.

2. Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Podobnie jak w przypadku twarzy, ekspozycja dekoltu na słońce przyspiesza proces starzenia się skóry. Powoduje przebarwienia. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie kremu przeciwsłonecznego przynajmniej SPF 30. Pamiętaj również o ochronie przed światłem IR, które emitują nasze ekrany smartfonów czy komputerów.

3. Dbaj o prawidłową postawę ciała.

Kiedy opierasz ramiona lub siedzisz ze zgarbionymi plecami, skóra na dekolcie staje się pofałdowana i pomarszczona. Może to z czasem prowadzić do uszkodzeń i zagnieceń. Aby zapobiec temu, wyprostuj się i trzymaj ramiona do tyłu. Pomocne będą również ćwiczenia wzmacniające górną część pleców.

4. Złuszczaj się regularnie.

To pomaga usunąć nagromadzone martwe komórki skóry i pozostawia ją promienną. Ponieważ klatka piersiowa i szyja to delikatne obszary używaj raczej peelingów przeznaczonych do skóry twarzy, rzadziej tych do ciała. Mogą okazać się zbyt ostre i niepotrzebnie wywołać podrażnienie.

5. Bierz krótki prysznic z ciepłą, a nie gorącą wodą.

Gorący prysznic to wspaniały sposób na relaks po długim dniu pracy, ale w rzeczywistości może uszkodzić skórę. Bardzo ciepła woda może zmyć warstwę ochronną, pozostawiając ją wrażliwą na wysuszenie. A zmarszczki powstają znacznie szybciej, gdy skóra jest sucha. Stosuj więc umiarkowaną temperaturę wody, a nie gorący prysznic, najlepiej do 10 minut, nie dłużej.

6. Śpij na plecach!

Wiem, że przyzwyczajenia trudno zmienić, ale postaraj się nie spać na boku czy na brzuchu. Takie ułożenie przez całą noc jest niekorzystne dla wyglądu dekoltu.

7. Wybierz się na masaż.

Zwiększa przekrwienia skóry, dotlenia tkanki, dostarcza składniki odżywcze. A usuwając zbędne produkty przemiany materii (drenaż limfatyczny) masaż wpływa, że dekolt jest gładki i bez zmarszczek na dłużej.

8. Postaw na profesjonalne zabiegi.

Wspieraj pielęgnację domową nowoczesnymi technologiami, które stymulują włókna kolagenowe. Przywracają gęstość i gładkość skóry.

Powodzenia!

Babiana Kosmetologia Genokosmetyka

About Zaspa24

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement