wtorek , 3 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. encyklopediagdanska.pl

Bezpłatne treningi w Brzeźnie!

Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie. Regularne ćwiczenia obniżają ciśnienie krwi oraz tętno, poprawiają wydolność oddechową i zwiększają odporność organizmu. Dlatego Centrum Stworzone dla Zdrowia w każdy wtorek, czwartek i piątek zaprasza na regularne treningi.

Wtorek: Niezwyczajny spacer – Nordic Walking

Wydaje się, że to zwyczajny spacer z kijami. Jednak to tylko pozory! Naukowcy z The Cooper Instytut Dallas w Teksasie porównali Nordic Walking ze zwykłym spacerem i udowodnili, że wzrost spalonych kalorii i wykorzystanego tlenu jest o ok. 20% wyższy w porównaniu z regularnym chodzeniem w takim samym tempie. W trakcie marszu z kijami pracuje 90% mięśni całego ciała. Jest to sport absolutnie dla wszystkich.
Zajęcia w każdy wtorek prowadzi Krzysztof Walczak.

Czwartek: Latynoskie klimaty i uwalnianie endorfin

Piasek, muzyka, przyjemny powiew bryzy morskiej. Tak właśnie wyglądają czwartkowe treningi Zumby na plaży przy molo w Brzeźnie, które prowadzi Anna Cegłowska. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą dobrze się bawić, spalić kalorie i poprawić kondycję swojego organizmu. Zumba to również doskonały sposób na odstresowanie. Podczas układu choreograficznego łączącego elementy tańców latynoamerykańskich z aerobikiem, organizm wydziela mnóstwo endorfin potocznie zwanych hormonami szczęścia! Dajmy się ponieś temu sportowemu szaleństwu!

Piątek: Harmonia na początek weekendu

Po intensywnym tygodniu warto zadbać o relaks i odprężenie. Dlatego w piątkowy wieczór Centrum Stworzone dla Zdrowia wraz z Pawłem Gutralem zaprasza na treningi jogi, które odbywają się w Parku Reagana. Nie bez przyczyny 200 milionów ludzi na całym świecie regularnie uprawia jogę – asany pomagają w pozbyciu się napięcia, wyrównują oddech oraz wpływają na poprawę koncentracji i samopoczucia. To propozycja dla wszystkich, którzy cenią równowagę i zdrowie.

 

Harnomogram treningów z Centrum Stworzone dla Zdrowia i gdańskim MOSiR-em:

Wtorek / godz. 18:00 / Nordic Walking / spotykamy się w Centrum Stworzone dla Zdrowia

Czwartek / godz. 17:30 / Zumba / spotykamy się na plaży przy molo w Brzeźnie

Piątek / godz. 18:45 / Joga / spotykamy się o 18:30 w Centrum Stworzone dla Zdrowia, zajęcia odbywają się w Parku Reagana

Zajęcia odbywają się do końca sierpnia.

 

Centrum Stworzone dla Zdrowia będzie otwarte do końca sierpnia, codziennie od 10:00 do 20:00.

Przyjdź i dowiedz się jak zadbać o swoje zdrowie!

Miejsce: Gdańsk – Brzeźno, parking przy al. Jana Pawła II, róg z ul. Czarny Dwór

WSTĘP WOLNY!

Źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *