sobota , 15 czerwiec 2024
Mat. praoswe (AdobeStock)

Codzienna pielęgnacja wrażliwej skóry mężczyzny

Skóra wrażliwa nie jest domeną kobiet. Wielu mężczyzn zmaga się z nadwrażliwą, skłonną do reakcji alergicznych oraz podrażnień skórą twarzy i ciała. Jeśli masz skórę wrażliwą sprawdź, czy dbasz o nią właściwie.

Skóra wrażliwa w codziennej pielęgnacji

Ja właściwie wygląda i zachowuje się skóra wrażliwa? Jeżeli nie masz pewności, czy Twoja skóra posiada cechy wrażliwej koniecznie zwróć uwagę na jej reakcje. W odpowiedzi na zastosowane kosmetyki lub promienie słoneczne skóra wrażliwa może być zaczerwieniona, podrażniona, może wykazywać się przesuszeniem, a nawet łuszczeniem się lub pękaniem. Nadwrażliwość skóry skutkuje osłabieniem jej elastyczności, przez co może być podatna na uszkodzenia mechaniczne. Kosmetyki, używane do mycia i nawilżania skóry wrażliwej powinny zawierać łagodne składniki oczyszczające i nie powodować reakcji alergicznych. Są to najczęściej produkty bezzapachowe lub o bardzo delikatnej kompozycji pachnącej.

Skóra wrażliwa, a słońce

Nadwrażliwość skóry może uaktywniać się szczególnie w odpowiedzi na kontakt z promieniami słonecznymi. Skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na podrażnienia wywołane ekspozycją słoneczną. W następstwie przebywania na słońcu bez ochrony w postaci filtra UVA i UVB odczuwalne jest pieczenie, swędzenie, a skóra przybiera zaczerwieniony wygląd. Skórę wrażliwą należy chronić przed słońcem oraz minimalizować ekspozycję w chwilach najbardziej intensywnego promieniowania. Kosmetyki, stosowane do ochrony skóry przed promieniowaniem powinny być dopasowane do potrzeb skóry wrażliwej i zawierać wysoką wartość SPF.

Skóra wrażliwa, a potliwość

Skóra wrażliwa w miejscach intensywnego działania gruczołów potowych jest szczególnie narażona na przesuszenie w wyniku stosowania antyperspirantów i dezodorantów, zawierających alkohol. Wrażliwa skóra pod pachami poza ochroną przed przykrym zapachem potu wymaga kompleksowego nawilżenia. Zatem jaki dezodorant dla mężczyzn o wrażliwej skórze sprawdzi się na co dzień? Wybieraj produkty, niezawierające alkoholu oraz soli aluminium. Delikatna kompozycja zapachowa oraz formuła nawilżająca i wzmacniająca skórę pozwala zadbać o minimalizację ryzyka uszkodzeń i podrażnień. Dzięki właściwie dobranemu dezodorantowi nie tylko zminimalizujesz zapach potu na skórze, ale zadbasz o jej odżywienie i nawilżenie.

Jak minimalizować ryzyko podrażnień na skórze?

Skóra mężczyzny, podatna na uszkodzenia oraz podrażnienia w wyniku stosowania kosmetyków wymaga regularnej pielęgnacji. Nie jest rozwiązaniem rezygnacja z codziennej toalety, jeśli zauważasz, że skóra po kąpieli jest szorstka, przesuszona i skłonna do swędzenia. Zamiast czekać na odbudowę bariery hydrolipidowej wybierz kosmetyki, które zapewnią kompleksowe nawilżenie, wygładzenie, uelastycznienie skóry. Nie powinny zawierać silnych kompozycji zapachowych oraz konserwujących. Wybierz kosmetyki o dokładnie przebadanym składzie, które posiadają gwarancję jakości. Wyjątkowe produkty dostępne są w drogeriach i aptekach, jednak warto przyjrzeć się ich składnikom i właściwościom. By zminimalizować podrażnienia na skórze warto również otaczać się naturalnymi materiałami, zapewniającymi oddychalność skóry w każdej temperaturze otoczenia. Doskonale sprawdza się bawełna.

About Zaspa24

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement