Cykl imprez Olivia Stars

Już w czerwcu tego roku na trójmiejską scenę muzyczną wkroczy nowy cykl imprez pod nazwą Olivia Stars, firmowanych przez największe postacie z polskiej sceny muzycznej. Na 34. piętrze Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej przygotowywany jest cykl unikalnych w swoim formacie wydarzeń, połączonych z kameralnym koncertem wybitnego polskiego muzyka, doskonałą kolacją i wykwintnymi trunkami.

To pierwszy raz, kiedy tego rodzaju wydarzenie odbywa się w Trójmieście.  Inspiracją cyklu są legendarne koncerty, odbywające się na scenach muzycznych Nowego Jorku, Londynu czy Paryża, w których uczestniczy wąskie grono gości. Koncerty odbywają się w mocno kameralnym charakterze, zapewniającym im bezpośredni kontakt z artystą i jego muzyką. Gwiazdami cyklu mają być największe nazwiska polskiej muzyki, a pierwszym z nich będzie Krzysztof Zalewski, którego koncert odbędzie się już 2 czerwca. Co więcej, artysta podczas koncertu, wykona wyjątkowe, przygotowane specjalne na ten wieczór aranżacje swoich utworów. Tego wieczoru odbędzie również koncert Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Ireneusza Wojtczaka. Muzyka przeplatana będzie rozmowami prowadzonymi przez współorganizatorkę wydarzenia, dziennikarkę muzyczną, a zarazem gospodarza wieczoru Gabi Drzewiecką. Za produkcję całości odpowiedzialny jest trzeci współorganizator – agencja Live, znana m.in. z produkcji koncertów Męskie Granie.

Krzysztof Zalewski, to multiinstrumentalista, obecnie jedno z najgorętszych nazwisk na polskiej muzyki. Jest zdobywcą trzech Fryderyków. Jego doskonale sprzedające się płyty zdobyły platynowych i dwukrotnie złotych. Kolejne Złoto, Zalewski śpiewa Niemena i ostatnia, Zabawa były wielokrotnie notowane   w   pierwszej   dziesiątce ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS. Piosenki takie jak „Miłość Miłość”, „Kurier” czy „Annuszka” stały się dużymi przebojami. Jeden z najlepszych wokalistów w Polsce.

Na pierwszą edycję zaprosiliśmy Krzysztofa Zalewskiego, z którym od lat współpracujemy przy okazji Męskiego Grania. – mówi Arkadiusz Stolarski, właściciel agencji Live. To artysta o wielu talentach i jesteśmy bardzo ciekawi jak wybrzmią jego piosenki w zderzeniu z nowymi aranżacjami wykonanymi z orkiestrą kameralną. Na pewno nie zabraknie tego wieczoru kilku niespodzianek, próby trwają już od kwietnia.

Organizatorzy zaplanowali dla gości pełne doznań wieczory, które wypełni nie tylko muzyka. Do dyspozycji gości będą wszystkie trzy najwyższe piętra Olivii Star, w których odbędzie się zarówno część gastronomiczna (p.32), poprzedzająca koncert gwiazdy wieczoru, jak również poczęstunek po koncercie w restauracjach Arco by Paco Pérez, Treinta y Tres (p.33) oraz Vidokówka (p.32) na wysokości 140 metrów nad ziemią.

Jedną z atrakcji wieczoru będzie również możliwość wstępu do nowej, wciąż przygotowywanej do otwarcia, przestrzeni Olivii Star – Olivia Garden, egzotycznego ogrodu, wypełnionego tysiącami roślin w klimacie tropikalnego chill out’u – mówi Rafał Marcyniuk, z Olivia Star Top. Wierzymy, że moc tych doznań pozwoli naszym gościom szybko zrekompensować trudny okres, który mamy nadzieję już za nami, a wydarzenie będzie mocnym akcentem świadczącym o powrocie normalności. – dodaje Rafał Marcyniuk

Do dyspozycji gości będzie zarówno taras widokowy na 32. piętrze Olivii Star, jak i dwie restauracje na 33 p.: Arco by Paco Pérez oraz Treinta y Tres, serwujące unikalną kuchnię śródziemnomorską, przygotowywaną przez zespół jednego z najbardziej utytułowanych mistrzów kuchni fine dining, zdobywcy 5* przewodnika Michelin, Paco Péreza. To właśnie dania przygotowane przez niego będą dopełnieniem wieczoru, a znajdą się wśród nich selekcja kawiorów, świeże ostrygi i szampan. – zapowiada Krzysztof Dembek, z Olivia Star Top.

Co ważne, Olivia Stars to wydarzenie, które realizowane jest w budynkach uznanych za najbezpieczniejsze na świecie. Ostatnio Olivia Business Centre uzyskała maksymalną ocenę w wyjątkowo restrykcyjnej certyfikacji Well, prowadzonej przez International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Jorku. Tak wysokie noty zostały przyznane za wyjątkową troskę o zdrowie i samopoczucie osób przebywających na terenie Olivii. Co ważne, wydarzenie odbędzie na trzech najwyższych kondygnacjach budynku, zapewniających ponad 2000 m2 przestrzeni. Będzie to więc wyjątkowo prestiżowe wydarzenie, w którym weźmie udział kameralne grono odbiorców.

Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby był to niezapomniany wieczór. – mówi Gabi Drzewiecka, dziennikarka muzyczna. Bilet to przepustka do niesamowitych doznań, które poruszą wszelkie zmysły. Jako częsty gość restauracji mogę zagwarantować, że kolacja będzie ucztą dla nawet najbardziej wymagających podniebień. Jako dziennikarka muzyczna gwarantuję, że Krzysztof Zalewski w akompaniamencie Orkiestry to doznanie, które u wielu wywoła ciarki na ciele, a u wszystkich pozostawi wspomnienia, których opowiadanie będzie zaczynało się od słów „Nie uwierzysz jak niesamowicie to brzmiało…”.  Do tego wszystkiego dodajemy zapierający dech w piersiach widok i mamy przepis na wieczór idealny. Przepis, w którym każdy ze składników mógłby z powodzeniem być daniem głównym. Ich połączenie tworzy doznaniowy Fine Dining. – dodaje Gabi Drzewiecka.

Z uwagi na bardzo kameralny charakter wieczoru, goście, którym nie uda się zdobyć biletów, będą mogli wziąć udział w wydarzeniu dzięki relacji dostępnej na platformie streamingowej Player.pl

Bilety trafiły do sprzedaży w środę 12 maja i są dostępne na platformie eBilet.pl

Źródło:Visitgdansk.com/

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement