środa , 16 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

#Dawniej spotyka się z #Teraz – Jarmark św. Dominika 2021 odbędzie się w dniach 24 lipca – 15 sierpnia

#LatoSięOdbędzie, a w Gdańsku trudno wyobrazić sobie lato bez Jarmarku Świętego Dominika. Niezmiennie w wakacje, niezmiennie przez 3 tygodnie, począwszy od 24 lipca, w samym sercu ponad tysiącletniego miasta odbędzie się jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez plenerowych o charakterze handlowo-rozrywkowym. Oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa – podobnie jak w ubiegłym roku.

Wielkie święto kupców, muzyki i różnego rodzaju sztuki rozpocznie się 24 lipca i tradycyjnie potrwa trzy tygodnie – do 15 sierpnia. Niestety znów upłynie w cieniu pandemii, ale nie należy się obawiać – Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., organizator Jarmarku, gwarantują, podobnie jak w roku ubiegłym, wdrożenie wszystkich niezbędnych procedur związanych z tego typu wydarzeniami w plenerze.

Co ważne, dla wielu wystawców i działających w Gdańsku podmiotów Jarmark jest szansą na powrót do normalności, ale też ma wpływ na wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia w regionie, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości życia mieszkańców. Do końca maja zostanie uruchomiony system rejestracji zgłoszeń wystawców do uczestnictwa w Jarmarku Św. Dominika.

W związku ze szczególnym czasem, w tym sezonie będą obowiązywały zasady organizacji wydarzeń podobne jak w ubiegłym roku – wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, będą miały charakter kameralny. Oprócz imprez muzycznych, nie zabraknie innych atrakcji, dla małych i dużych, tych, którzy lubią spokojny i familijny, albo aktywny sposób spędzenia czasu.

A ponieważ po długiej zimie i lockdownie wszyscy tęsknimy za kolorami, w logotypie Jarmarku Świętego Dominika w tym roku pojawiła się nowa kolorystyka symbolizuje odcienie bałtyckiego bursztynu, którego bogactwo będzie można podziwiać w nowo otwartym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Kolory obrazują też różnorodność i odcienie atrakcji, które zaproponuje Jarmark. Do zobaczenia na Jarmarku Świętego Dominika, gdzie #Dawniej spotyka się z #Teraz, a Ty możesz poznać #WszystkieKoloryŻycia!

Więcej informacji pojawiać się będzie na oficjalnej stronie wydarzenia: jarmarkdominika.pl.

Źródło:Gdańsk.pl

Zobacz również

Ruszyła sprzedaż mieszkań III etapu osiedla Przy Alejach na Zaspie

Develia uruchomiła sprzedaż mieszkań z III etapu osiedla Przy Alejach, w którym mieszkańcy wyższych pięter …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *