previous arrow
next arrow
Slider

Dwoje outsiderów, jedna niezwykła miłość…

Eleonora i park_el.indd18 marca nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się powieść Eleonora i Park Rainbow Rowell.

Eleonora… Nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Eleonorę i Parka polecają znani i lubiani.

Książka zauroczyła Johna Greena, autora bestsellera Gwiazd naszych wina:
Powieść Eleonora i Park przypomniała mi nie tylko, jak to jest być młodym i zakochanym w dziewczynie, ale także jak to jest być młodym i zakochanym w książce.

Zachwyciła się nią również Gayle Forman, autorka Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz:
Seksowna, czuła, delikatna historia o miłości, tętniąca punk rockiem i prawdziwym uczuciem. Czytelnicy będą wniebowzięci!

Joanna Olech, publicystka i autorka książek dla dzieci i młodzieży pisze:
Szkoła jak pole minowe – pełna nienawistników i bezmyślnych osiłków. Nowa uczennica, Eleonora, ostrożnie manewruje na nieprzyjaznym terytorium. Ma w tym wprawę: od lat mija się w domu z niebezpiecznym drapieżnikiem – facetem mamy. Na szczęście są na świecie chłopcy tacy jak Park, któremu warto zaufać. Problem w tym, ze ufność nie jest najmocniejsza strona Eleonory. Przejmująca, gorzka historia o pierwszej miłości, która jest tratwa ratunkowa dla nastolatki w tarapatach.

Akcja Eleonory i Parka rozgrywa się w latach 80., jest uroczą opowieścią, w której zakochają się nie tylko nastolatki, ale również ich rodzice. Dzięki tej powieści odbędą sentymentalną podróż do czasów pierwszych randek, przebojów nagrywanych na kasety magnetofonowe, walkmenów, komiksów, przyjaźni na śmierć i życie, malowania rzęs w tajemnicy przed tatą i umawiania się bez Facebooka. Czy ktoś to jeszcze pamięta?
Agnieszka Baran, prowadząca bloga poświęconego literaturze zielonacytryna.blogspot.com:
Do licha! Odmłodniałam o dziesięć lat i zrównałam się wiekiem z bohaterami. Na jednym wdechu,
ze łzami w oczach i z drżącym z niepokoju sercem czytałam, jakby jutra miało nie być. Precz z Romeo i Julią, nadchodzą Eleonora i Park!

Eleonora i Park podbijają nie tylko serca czytelników, ale również krytyków na całym świecie czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia:

Michael L. Printz Honor Book
New York Times Notable Book
Indies Choice, Young Adult Book of the Year
Boston Globe-Horn Book Award for Fiction
Goodreads Choice Award, Best Young Adult Book of the Year
Amazon Editors’ Top 10 Books of the Year
Amazon’s Best Teen and Young Adult Book of the Year

About Kasia

Zobacz również

Zadbaj o siebie na wiosnę. Bezpłatna mammografia w Galerii Zaspa

Profilaktyczne badanie piersi jest bezbolesne i może uratować życie. Dlatego warto zapisać się na nie już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *