Dzień otwarty na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na przystanku Strzyża

6 września w godzinach 10:00 – 14:00 w okolicy przystanku Strzyża przy alei Wojska Polskiego odbędzie się drugi z cyklu Dni Otwartych PKM.

Wśród różnych atrakcji przygotowanych na ten dzień warto wspomnieć o możliwości obejrzenia prac na budowie PKM z kosza balonu zawieszonego wysoko nad ziemią. Bilety na loty można będzie wygrać w licznych konkursach i zabawach organizowanych na terenie imprezy. Wśród nich będą m.in. quizy w których wykazać się będzie trzeba wiedzą o kolejnictwie i o budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kreatywni i twórczy z pewnością odnajdą się w konkursach językowych celowo przygotowanych na naszą imprezę. Z kolei do zwycięstwa w gigantycznej grze planszowej, która stanie na terenie festynu niezbędne będą spryt i spostrzegawczość.

Dla rowerzystów na tę okazję przygotowane zostaną liczne stojaki, które umożliwią bezpieczne pozostawienie jednośladów. Na czas festynu uruchomiona zostanie też wyjątkowa wypożyczalnia rowerów. O tym, że warto się wybrać na imprezę rowerem niech świadczy fakt, że zjawi się również Oficer rowerowy miasta Gdańska, który przedstawi zasady i etykietę panujące w ruchu rowerowym, a następnie zabierze wszystkich na przejażdżkę po okolicy budowy.

Dzień otwarty to okazja, by w zdobyć pierwszy z dwóch drewnianych wagoników. Będzie to kolejny z elementów (po lokomotywie z Dnia Otwartego 1 maja) tworzących pamiątkową kolejkę z Dni Otwartych PKM.

Będzie również możliwość zobaczenia psów, które pracują z dziećmi w terapii kontaktowej – Dogoterapii. Dostępna będzie też kawiarnia zaaranżowana w autobusie marki Jelcz oraz liczne foodtrucki.

Dni Otwarte PKM odbywać się będą w bezpośrednim sąsiedztwie i na terenie wciąż prowadzonej budowy, dlatego niemożliwe będzie zaparkowanie tam swojego auta. Ci, którzy zdecydują się mimo to na przyjazd własnym samochodem, proszeni są o samodzielne sprawdzenie możliwości parkowania w okolicach festynów, a następnie dojście na teren imprezy pieszo.

Źródło: PKM

Mat. PKM SA
Mat. PKM SA

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement