poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Gdańsk na Dzień Dziecka

Uśmiechnięte dziecięce buzie, atmosfera oczekiwania na ten wyjątkowy, czerwcowy dzień… Nie ma mowy o pomyłce – zbliża się święto najmłodszych – Dzień Dziecka. A skoro tak, to po co siedzieć w domu i tracić czas, skoro można całą rodziną wybrać się na odkrywanie Gdańska. Atrakcje, które wybraliśmy z okazji tego wyjątkowego święta zachwycą wszystkie dzieci.

Nasza pierwsza propozycja to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Rodzice doskonale wiedzą, że nawet dziecko nie w humorze będzie się tam doskonale bawiło. Wizyta w gdańskim ZOO to świetna propozycja spędzania wolnego czasu dla młodszych i starszych. Na gości, o każdej porze roku, czekają setki zwierzaków!

Gdański Ogród Zoologiczny to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Tylko tu zobaczyć można egzotyczne zwierzęta: blisko 200 gatunków, ponad 1000 zwierząt, ze wszystkich kontynentów. Większość to gatunki zagrożone wyginięciem, których przetrwanie możliwe jest tylko dzięki opiece ogrodów zoologicznych. Pokazy karmienia zwierząt, lekcje żywej przyrody, opowieści o zwierzętach, obrączkowanie ptaków, wykłady i kampanie edukacyjne – to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w ZOO. Położone na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z całorocznymi pawilonami (lwiarnia, żyrafiarnia, pawilon ptaków i gadów, małpiarnie), jest warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Warto dodać, że gdańskie ZOO powstało w 1954 roku i jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Panuje w nim wyjątkowy mikroklimat – wcześniej funkcjonował tu nawet pensjonat dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Być może dzięki temu mieszkańcy i goście ZOO czują się tak dobrze! To jedyny ogród w Polsce, w którym zobaczyć można krytycznie zagrożone wyginięciem orangutany. Ponadto mieszka tu wiele innych rzadkich gatunków, m.in. lwy angolskie, hipopotamy karłowate, pandy małe, szympansy, żyrafy, gepardy i słonie.

Kolejna atrakcja też wymaga sporej dawki ruchu, a więc tym lepiej. Mowa o Szlaku Heweliona, małego lwa, który odwiedza rozmaite miejsca w Gdańsku. W każdym z nich jest wyposażony w inne atrybuty, charakterystyczne dla danego miejsca. Łącznie małego, kociego podróżnika możemy spotkać już w 13 miejscach. Większość z figurek (około 0,5 metrowej wysokości) spotkamy w regionie Głównego i Starego Miasta. Podróżując od jednego do drugiego odkryjemy fascynujące miejsca, więc jest to świetna atrakcja edukacyjna, którą dzieciaki pokochają. Co więcej, jedno z lwiątek, związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, znajduje się w naszym Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29. Śmiało wejdźcie do środka by go odwiedzić. Jeśli chcecie zafundować swoim pociechom jeszcze więcej frajdy, możecie tam właśnie kupić pluszową maskotkę Heweliona. To świetna (i jakże miła w dotyku) pamiątka z wyprawy tym wyjątkowym szlakiem.

Postarajcie się odkryć i odwiedzić wszystkie lwiątka. Podpowiedź, gdzie ich szukać znajdziecie na stronie Heweliona.

Zabawa i nauka w jednym? Oczywiście! Nie ma lepszego miejsca niż Hevelianum. Tutaj królują interaktywne wystawy – atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – ulokowane w XIX-wiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu.

To właśnie tu samodzielnie można poznawać świat lub dołączyć do zabaw edukacyjnych oraz doświadczeń prowadzonych przez edukatorów. Bogaty, całoroczny program zajęć dla klas szkolnych i rodzin pomaga zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką, chemią, biologią, astronomią, geografią i historią. Można też skorzystać ze specjalnych spacerów po okolicy

Hevelianum mieści się na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska,
ze ścieżkami spacerowymi i piękną panoramą miasta.

Z okazji Dnia Dziecka Hevelianum przygotowało dodatkowe, wspaniałe atrakcje stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. I to nie na jeden dzień, a na cały tydzień, od 31 maja do 6 czerwca!

W planie m.in. widowiskowe science show rozkładające fizykę na łopatki, przyrodnicze zajęcia terenowe z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i „Tańczące kostki”, czyli warsztaty dla małych konstruktorów z wyobraźnią.

Kolejna atrakcja jest przeznaczona dla nieustraszonych młodych odkrywców i znajduje się na Ołowiance. To koło widokowe AmberSky. Jego rozmiar, czyli ponad 50 metrów wysokości, sprawia, ze wyposażone aż w 36 gondol koło, widoczne jest z daleka. AmberSky pomoże Wam spojrzeć na Gdańsk z lotu ptaka. Taka perspektywa pozwala odkryć zupełnie nowe, fascynujące fakty, jak na przykład wielkość wspaniałej Bazyliki Mariackiej dominującej panoramę Głównego Miasta. To niezapomniana przygoda!

Pamiętajcie też, że specjalnie z myślą o rodzinach stworzyliśmy specjalny pakiet Karty Turysty. Pakiet „Rodzina i Zabawa” pozwoli najmłodszym na jeszcze sprawniejsze odkrywanie miasta, a rodzicom na oszczędności. Znajdziecie na nim znacznie więcej atrakcji, niż te opisane powyżej.

Źródło: Visitgdańsk.com

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *