Koncert RAT KRU w GAK Plama

Koncert RAT KRU 29.02.2024 r. (czwartek), godz. 20:00 Bilety: 35/50 zł

W dniu, którego zazwyczaj w kalendarzu Gnie ma, AK Plama i Sideways Booking zapraszają na koncert w ramach cyklu „Muzyka w Blokowisku”. 29 lutego wystąpi zespół RAT KRU!

RAT KRU to jedyni na świecie przedstawiciele aerobiku dla oczytanych, balansują z gracją na granicy sztuki i kiczu, bez sentymentów przekraczając normy sceniczne i gatunki muzyczne. W swojej twórczości łączą rave, rap, techno, electropop i dub. W ich utworach można usłyszeć m.in.: Mery Spolsky, Paprodziada, RAU Performance, Ivonę Skv (Rebeka) czy odnaleźć Manaam i Kombii. Słuchają ich wszyscy, także dzieci oraz fani metalu.

Występowali na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu, Tauron Nowa Muzyka i wielu, wielu innych. Zaprezentowali się również w Estonii, Chorwacji i Czechach, pracują nad nową płytą.

Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Lew Winogradzki

maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na licznych koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce.

RAT KRU wydali dwie płyty długogrające: „Rok Szczura”, oraz „Winogrady”. Mają również w swoim dorobku EPkę „Szmugler” oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Uchodzą za najbardziej pracowity zespół w Polsce od czasów Jamesa Browna, nie biorąc wolnego ani jeńców w każdy możliwy weekend.

https://www.facebook.com/ratkru/
https://www.instagram.com/ratkrumusic/

https://open.spotify.com/artist/0H0H3UUtewEXlX7Keu3O6g?si=Dw796S3XRmeYQaioZl8UOQ
https://pl.wikipedia.org/wiki/RAT_KRU

Bilety:
– 35 zł – przedsprzedaż na bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/koncert/1237-rat-kru-w-gak-plama-gdansk-101343?id=561360
– 50 zł – w dniu koncertu w kasie GAK Plama

Jak dojechać do Plamy?

Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min. pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01 – 127, 158, 227, 258;
Zaspa SKM 02 – 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min. pieszo od Plamy):
Startowa 01 – 2, 4, 8;
Startowa 02 – 2, 4, 8,

About Zaspa24

Zobacz również

Fotowoltaika, wkrótce i na naszych blokach.

Fotowoltaika kiedyś była zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Od kilku lat instalacji fotowoltaicznych przybywa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement