Spotkanie i pokaz slajdów „Operación Bikingas”

Spotkanie i pokaz slajdów

Agnieszka „Bagieta” Bagińska

„Operación Bikingas”
Islandia, Wyspy Owcze i Irlandia na rowerze

spotkanie z autorką bloga „Welcome on my bike”

19.10.2023 (czwartek), godz. 18.00

Wstęp wolny

GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na spotkanie o podróżach w ramach cyklu „Na krańcach świata”. 19 października Agnieszka „Bagieta” Bagińska – autorka bloga „Welcome on my bike” zabierze w podróż rowerową po krainie lodu i ognia – Islandii, zielonych Wyspach Owczych i deszczowej Irlandii. Zapraszamy, wstęp wolny.

„W lipcu 2022 r. wyruszyłam w półtoramiesięczną podróż rowerem z Islandii do Polski. Pierwszy raz w „zimnie” północnej Europy i pierwszy raz w towarzystwie, z przyjaciółką. Naszą wyprawę nazwałyśmy „Operación Bikingas”, od angielskiego „bike” (rower) i „Vikingas” z hiszpańskiego kobiety Wikinowie. Razem przejechałyśmy rowerem prze ziemię lodu i ognia, czyli Islandię oraz przez zielone Wyspy Owcze. Następnie w 2023 przejechałyśmy Irlandię dookoła, tak samo zieloną i jeszcze bardziej deszczową. Historie z tych trzech wyspiarskich krajów są pełne niespodziewanych przygód, wiatrów i deszczu, ale też widoków nie z tej ziemi i najbardziej bajecznych białych owieczek. O wszystkim opowiem w Plamie 19 października.”

 Agnieszka „Bagieta” Bagińska

Przez ostatnie 10 lat mieszkała na 4 kontynentach. W 2012 roku pierwszy raz pojechała w podróż rowerem, kiedy to przejechała polskie wybrzeże.

W 2020 roku, w środku pandemii, wyruszyła w swoją pierwszą długą podróż rowerową: z Malagi do Paryża. W 2021 roku chciała więcej, więc po zrezygnowaniu z pracy rozpoczęła podróż wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, trwającą 100 dni i liczącą 5313,48 km, od Hiszpanii do Grecji. W 2022 roku z przyjaciółką Gosią, podróżowały z Islandii do Polski. Teraz znowu rzuciła pracę i jest w trakcie swojego rowerowego „gap year”.

O podróży z Hiszpanii do Grecji opowiedziała na festiwalu WŁÓCZYKIJ w Gryfinie, oraz na KOLOSACH w Gdyni. O podróży do Paryża opowiadałam na zaproszenie UNESCO Mellila (tam właśnie mieszka) i kilkukrotnie w tamtejszych i polskich mediach.

O sobie mówi: „Zdaje się, że ludzie chcą mnie słuchać, a ja uwielbiam o tych podróżach opowiadać. O moich przygodach, o ludziach, o miejscach i o tych wszystkich przebitych dętkach po drodze.”

 Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu „Na krańcach świata” – pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

 Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min. pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01 – 127, 158, 227, 258;
Zaspa SKM 02 – 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min. pieszo od Plamy):
Startowa 01 – 2, 4, 8;
Startowa 02 – 2, 4, 8, 12

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement