poniedziałek , 5 czerwiec 2023
fot. wp.pl

Lechia liczy na zwycięstwo z Koroną

– Mamy obowiązek wygrać – Thomas von Heesen, nowy trener Lechii, stawia sprawę jasno. W piątek, 11 września, w składzie biało-zielonych przeciwko Koronie Kielce powinniśmy zobaczyć kilku nowych graczy, m.in. Sławomira Peszko i Miloša Krasicia. Na kibiców czekają darmowe przejazdy na stadion kolejką SKM. Początek meczu na PGE Arenie o godz. 18.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Thomas von Heesen zespół Lechii objął 1 września. Nie mógł pracować od samego ze wszystkimi piłkarzami, bo brakowało Sebastiana Mili, Ariela Borysiuka i Sławomira Peszki, którzy do 8 września z reprezentacją Polski rozgrywali mecze eliminacyjne do Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem.

– Jestem dobrze przygotowany, ale brakuje mi gry – przyznaje Peszko, który w spotkaniu z Niemcami wszedł na boisko w 83. minucie. – Jednak czuję się na siłach, by zagrać w piątek przeciwko Koronie.

Czy nowy szkoleniowiec Lechii postawi na Peszkę? Trudno przewidzieć, może wpuści go w drugiej połowie. Na razie Niemiec chwali innych piłkarzy.

– Miloš Krasić jest bardzo zmotywowany i ciężko pracuje na treningach. Ma bardzo wysoką piłkarską jakość, świetnie porusza się z piłką i może nam dużo pomóc – von Heesen komplementuje serbskiego napastnika, który w przeszłości był zawodnikiem CSKA Moskwa i Juventusu Turyn. – Ale nie tylko on. Także Grzegorz Kuświk pracuje w szaleńczym tempie, żeby zdobywać dla nas bramki. Mamy też utalentowanych młodych graczy: Adama Chrzanowskiego, Przemka Macierzyńskiego czy Michała Żebrakowskiego, którzy czekają na swoją szansę

Można się więc spodziewać w piątkowy wieczór niespodzianek w składzie Lechii.

– Nie będzie dla mnie problemem usiąść na ławce – przekonuje Peszko.

Po siedmiu ligowych kolejkach Lechia z 7 punktami zajmuje 12. miejsce (1 zwycięstwo, 4 remisy, 2 porażki). Korona z 11 punktami plasuje się na 7. pozycji (3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki).

– Analizowaliśmy wideo ze spotkań Korony i mogę stwierdzić, że to zespół z dobrymi piłkarzami i o bardzo specyficznym stylu, na który będziemy musieli znaleźć sposób – dodaje von Heesen. – Musimy pokazać naszą siłę mentalną. Nie interesuje nas przeszłość, liczy się tylko tu i teraz. Jesteśmy w pełni zmotywowani, by wygrać.

Mecz Lechia – Korona odbędzie się w piątek, 11 września, na PGE Arenie. Początek o godz. 18.

UWAGA! Część sektorów zamknięta

Nie wszystkie sektory na trybunach podczas meczu Lechii z Koroną będą dostępne dla publiczności. Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zamknął część z nich po tym, jak kibole użyli rac podczas spotkania Lechia – Górnik Łęczna, który odbył się 21 sierpnia 2015 r. Gdańszczanie wygrali wtedy 3:1. Było to pierwsze i jedyne, jak dotąd, ich zwycięstwo w tegorocznym sezonie ekstraklasy.

Zamknięte będą następujące sektory:

 • na trybunie „zielonej”: U, V, W, X, 21, 22, 23, 24
 • na trybunie „niebieskiej”: K, L, 10, 9, 8, 7

SKM-ką dojazd bezpłatny

Tradycyjnie, na mecze Lechii na PGE Arenie można z Gdańska Głównego dojechać bezpłatnie kolejką SKM.

Odjazdy przed meczem z Gdańska Głównego do stacji Gdańsk Stadion-Expo

 • 16.18 (przyjazd na stadion 16.24)
 • 16.42 (przyjazd na stadion 16.48)
 • 17.06 (przyjazd na stadion 17.12)
 • 17.30 (przyjazd na stadion 17.36)
 • 17.40 (przyjazd na stadion 17.46)

Odjazdy po meczu ze stacji Gdańsk Stadion-Expo do Gdańska Głównego:

 • 20.00 (przyjazd na dworzec o 20.06)
 • 20.10 (przyjazd na dworzec o 20.16)
 • 20.30 (przyjazd na dworzec o 20.36)
 • 20.50 (przyjazd na dworzec o 20.56)
 • 21.10 (przyjazd na dworzec o 21.16)

gdansk.pl

 

About Kasia

Zobacz również

Gry Parkowe na Orientację

Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement