poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KMP w Gdańsku

Mecz Lechii Gdańsk i Arki Gdynia zabezpieczyła policja mimo braku kibiców na trybunach.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wsparci przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku dbali o spokój na terenie naszego miasta podczas odbywającego się meczu pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk- Arki Gdynia. Mimo że rozgrywki odbywały się bez udziału kibiców, policjanci mieli pełne ręce pracy. Podjęto ponad 120 interwencji w związku z zakłóceniem porządku, spożywaniem alkoholu, nielegalnym odpalaniem rac oraz nielegalnym gromadzeniem. Policjanci w wyniku podjętych interwencji zatrzymali 30-latka, który sztachetami i butelkami rzucał w interweniujących policjantów oraz dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki.

Wczoraj wieczorem gdańscy policjanci zabezpieczali mecz Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Spotkanie odbyło się na stadionie Energa Gdańsk.
Wczorajsze zabezpieczenie różniło się jednak od tych poprzednich z uwagi na brak kibiców na trybunach. Policjanci w związku z tym zabezpieczyli prewencyjnie miejsca w pobliżu lokali gastronomicznych w których odbywały się telewizyjne transmisje meczu. Nadzorem objęto również miejsca grupowania się osób.
Podczas kontroli jednego z tych miejsc, policjanci zauważyli grupę osób, która wbrew zakazowi odpaliła race i fajerwerki oraz nie przestrzegała nakazów wynikających z covid-19. Policjanci w wyniku podjętej interwencji wylegitymowali 11 osób, wobec których sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu.
Ponadto policjanci zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie narkotyki. Zabezpieczone środki policjanci przekazali do badań, a 18-latka i 21-latka osadzili w policyjnej celi. Mężczyźni usłyszą najprawdopodobniej zarzut posiadania środków odurzających.
Do kolejnej interwencji policjantów doszło przy ul. Nad Stawem, policjanci podjęli interwencję wobec ponad 120 osób, które podczas fetowania, odpaliły race świetlne, petardy i mimo nadawanych przez policjantów komunikatów o konieczności zachowania się zgodnie z prawem nie dostosowały się do poleceń.
Policjanci w wyniku interwencji ukarali osoby mandatami karnymi m.in. za odpalanie rac, spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku, nieobyczajne wybryki, zanieczyszczanie miejsca publicznego i niestosowania się do zakazów związanych z COVID-19.
Podczas interwencji policjanci zatrzymali 30-letniego pseudokibica, który rzucił w interweniującego policjanta drewnianą sztachetą oraz szklaną butelką. Chuligan został doprowadzony do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.
Podczas policyjnego zabezpieczenia na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który rejestrował jego przebieg. Policjanci będą teraz przeglądać bogaty materiał video, jaki powstał w trakcie zabezpieczenia i sukcesywnie rozliczać osoby, które łamały prawo.
W trakcie zabezpieczenia imprezy na szczęście żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń.

 

Komendanta Miejskiego Policji
w Gdańsku

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *