sobota , 15 czerwiec 2024

Międzynarodowy Dzień Lwa w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.

10 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lwa. Ten dzień ma zwrócić naszą uwagę na fakt, jak wiele możemy stracić dopuszczając do wyginięcia tych wspaniałych zwierząt! Tego dnia na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza na grę terenową oraz pokaz karmienia lwów!

Lew – niekwestionowany król zwierząt, prawdziwy olbrzym wśród kotów (większy od niego jest tylko tygrys), skuteczny zabójca, piękny i majestatyczny fighter. Lew to również duma i symbol Gdańska, którego wizerunek obecny jest w herbie miasta od prawie 550 lat. Lwy to jedyne koty, które łączą się w duże stada, złożone ze spokrewnionych samic i młodych oraz dwóch, trzech dojrzałych, obcych samców. Życie w grupie przynosi lwom korzyści, ale wcale nie wynikają one ze wspólnego polowania czy odchowu młodych, najważniejszą korzyścią jest obrona!

Lwy żyły niegdyś w Europie, Afryce i zachodnich Indiach. Obecnie ich występowanie to 80% historycznego zasięgu. Populacje są ograniczone do Afryki Subsaharyjskiej i małej populacji w Indiach. Liczba kotów w Afryce nadal spada, sto lat temu żyło tam 2 000 000 lwów, dziś jest ich prawdopodobnie nieco ponad 20 000.

10 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lwa. Ten dzień ma zwrócić naszą uwagę na fakt, jak wiele możemy stracić dopuszczając do wyginięcia tych wspaniałych zwierząt! 10 sierpnia 2021 Gdański Ogród Zoologiczny, zaprasza na grę terenową oraz pokaz karmienia lwów!

Zoo przygotowało dla zwiedzających grę terenową, dzięki której goście będą mogli poznać bliżej majestatycznego króla zwierząt. Dowiemy się czym wyróżniają się lwy na tle innych wielkich kotów, gdzie żyją, na co polują oraz czy „król dżungli” rodzi się z bujną grzywą? Gra w formie quizu online opublikowana zostanie w poniedziałek (09.08) po godzinie 19.00 na stronie zoo.gda.pl oraz na profilu Facebook’owym (@zoogdansk). Chętni mogą wziąć udział w grze na własnych urządzeniach (smartfonach, tabletach, itp.). Podpowiedzi do rozwiązania quizu będzie można znaleźć na specjalnych tabliczkach, które umieszczone zostaną w pobliżu wybiegów zwierząt w najbliższy wtorek. Do dyspozycji gości będzie również mapka zoo z zaznaczonymi punktami, które wskażą gdzie szukać podpowiedzi. Mapkę można pobrać lub wydrukować samodzielnie. Ułatwi ona przebieg gry.

Oprócz gry terenowej, zapraszamy również do odwiedzin naszego stada. O godzinie 10.00 będzie można podejrzeć lwy (w pawilonie) w trakcie posiłku oraz zaobserwować je podczas zabawy przy pierwszym punkcie widokowym (przy wyjściu z pawilonu). To dobra okazja by bliżej spotkać się z jednym z największych kotów świata.

Gra terenowa trwa przez cały dzień, tj. 10.08.2021 w godzinach otwarcia zoo (wejście do zoo 9.00-18.00, zwiedzanie do godziny 19.00).
Koszt biletu normalnego wynosi 35 zł, ulgowego 30 zł, rodzinnego 110 zł.

Zapraszamy do zabawy i odwiedzin gdańskich lwów!

Źródło: Gdańsk.pl

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement