środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj!

Odpowiednie nawodnienie skóry jest absolutną podstawą jej zdrowia.Zaa

Aby cera wyglądała świetnie i była w dobrej kondycji należy trzymać się czterech podstawowych i sprawdzonych zasad. Oczyszczania, pielęgnacji, nawilżania i ochrony przed słońcem. O niektórych już pisałam w poprzednich materiałach. Dziś kilka słów o nawilżaniu.

Dlaczego jest tak istotne?
Nasza skóra składa się w 64% z wody, która nie tylko ją „wypełnia”, ale wpływa na różne zachodzące w niej procesy. Na przykład produkcję kolagenu. A ten przecież zapewnia jędrność, elastyczność i regenerację.
Bez odpowiedniego nawilżenia komórki skóry nie mogą funkcjonować we właściwy sposób.

Prawidłowe nawodnienie organizmu utrzymuje właściwe krążenie i cyrkulację składników odżywczych. Dzięki temu skóra jest gładka, miękka. Poprawia się jej elastyczność, rozciągliwość i sprężystość.

Woda oczyszcza. Wypłukuje toksyny z ciała, które mogłyby nasilić objawy trądziku albo stanów zapalnych. Bez właściwego nawodnienia cera staje się ziemista, szara, pozbawiona blasku. Mało tego zmarszczki, pory i blizny stają się bardziej widoczne.

Ważne: nawilżanie skóry to nie tylko nałożenie odpowiedniego kosmetyku, ale i dostarczanie wody w ramach diety.

Ile wody potrzebujemy?
W odróżnieniu od składników odżywczych dla wody nie można ustalić jednolitego, rekomendowanego dziennego zapotrzebowania. A to ze względu na dużą różnorodność potrzeb związanych z naszym trybem życia, dietą, pracą czy aktywnością fizyczną. Nie mniej istnieją pewne orientacyjne zalecenia około 2 litrów wody dziennie. Pamiętaj, że zdolność odczuwania pragnienia spada wraz z wiekiem. Dlatego warto po prostu nauczyć się ją pić w małych ilościach przez cały dzień, nie czekając na uczucie pragnienia.

Cera sucha i odwodniona.
To dwie różne dolegliwości. O suchości mówimy, gdy w skórze nie ma wystarczającej ilości naturalnego tłuszczu. O odwodnieniu natomiast przy tendencji do łuszczenia, w wyniku czego skóra traci wilgoć. Suchość wiąże się z typem skóry, natomiast odwodnienie jest stanem, który możemy zmienić poprzez odpowiednie nawodnienie organizmu, pielęgnację czy zmianę nawyków.

Nawodnienie a styl życia.
Jakie nawyki mogą przyczynić się do odwodnienia skóry? Palenie papierosów. Duże ilości alkoholu i napojów z zawartością kofeiny – działają moczopędnie, co przyczynia się do utraty wody. Tłuste potrawy, cukier czy dieta wysokobiałkowa. Skrajne ciepło lub zimno. Nadmierna ekspozycja na słońce. Długie gorące kąpiele.

Pielęgnacja.
Kropką nad „i” nawilżania skóry będzie oczywiście profesjonalny kosmetyk. Dla mnie No1 jest Serum AQP z serii Geno Dr Wilsz. To ciekłokrystaliczna emulsja bogata w aż 17 składników aktywnym o bardzo wysokim, rekordowym wręcz stężeniu 38%!!! Dla zwiększenia efektu łączę go z Aqua Booster, który zawiera kombinację trzech kwasów hialuronowych, boostery nawilżające oraz promotory przenikania aktywujące wchłanianie substancji czynnych. Taki duet działa zarówno na przyczyny jak i objawy odwodnienia.

Wszystkiego pięknego 🙂

Agnieszka Kośnik-Zając

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *