niedziela , 11 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Internet

Nietrafiony prezent. Co zrobić?

Podczas Świąt spotykamy się z bliskimi, ale także wręczamy sobie wzajemnie upominki. Czasami jednak zdarza się, że prezenty są nietrafione i stają się przysłowiową „zawalidrogą”. Co zrobić z niechcianym podarunkiem? 

W polskich sklepach nie ma nakazu przyjęcia zwrotu towarów jeśli zakupów dokonało się w sklepach stacjonarnych. Ta zasada dotyczy tylko i wyłącznie zakupów przez Internet lub telefon. Jednakże większość sklepów wychodzi naprzeciw potrzebom klientów.

– Podczas przedświątecznych zakupów informowałyśmy wszystkich klientów, aby przy usuwaniu ceny z metki nie usuwali kodu kreskowego. Wtedy przez 30 dni od daty dokonania zakupu możemy przyjąć zwrot – mówi Pani Karolina, pracująca w jednym z sieciowych sklepów odzieżowych.

Jeśli jednak nie uda nam się zachować metki lub tym bardziej paragonu, warto negocjować wymianę towaru z kierownikiem sklepu lub samą centralą danej firmy. Zazwyczaj udaje się osiągnąć kompromis i obie strony są zadowolone.

Za nami kolejne Święta, a nietrafionych prezentów jak co roku są tysiące. Za niecały rok warto zastanowić się co sprawi naszym bliskim prawdziwą przyjemność i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie prezentu. Kupowanie prezentów w ostatniej chwili zwykle okazuje się błędem. Dlatego warto poświęcić na to czas odpowiednio wcześniej. Drobny, ale trafiony upominek może sprawić naprawdę wiele radości.

 

 

Zobacz również

Gdańskie zoo. Na świat przyszła samica wielbłąda dwugarbnego – można ją już zobaczyć

Początek roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym to czas kolejnych przychówków. W marcu br. na świat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *