środa , 16 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Nowe otwarcie Rynku w Oliwie!

Już 8 maja zapraszamy do odnowionego Rynku w Oliwie. Po raz pierwszy będzie można zrobić zakupy na zmodernizowanym placu targowym, poznać kilkunastu nowych wystawców i spróbować ich produktów. Najbliższy weekend na Rynku w Oliwie otwiera jednocześnie całą serię wydarzeń zaplanowanych na sezon 2021!

Rynek w Oliwie w nowej odsłonie będzie można odwiedzić już w najbliższą sobotę od godziny 6:00 do 13:00. Do dotychczasowych sprzedawców dołączą m.in. Miody Jakubowe, wytwórcy przetworów warzywnych i owocowych z Liniewa i Janówka, prawdziwych serów z gospodarstwa Kaszubska Koza, a także tradycyjnego pieczywa z Pracowni Wypieków. Zakupom towarzyszyć będą degustacje, muzyka, poranna kawa i możliwość zakupu gotowego jedzenia na wynos.

Odmieniony został nie tylko asortyment, ale również cała przestrzeń Rynku. Plac targowy został wyłożony kostką brukową, dzięki czemu powiększyła się powierzchnia dostępna dla sprzedawców i kupujących. Całość uzupełniają siedziska i ławki oraz spora liczba donic z roślinnością. Na rynku zachowano wszystkie drzewa i otoczono ozdobnymi zieleńcami, a także założono ogrody deszczowe odprowadzające wodę opadową, poprawiając tym samym warunki przyrodnicze roślin otaczających plac.
W najbliższym czasie odmalowany zostanie budynek hali targowej oraz zawieszone zostaną nowe szyldy dla całego budynku i poszczególnych sklepów. Ostateczny projekt placu targowego został zatwierdzony przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Nadchodzący sezon zapowiada się dla Rynku w Oliwie bardzo aktywnie. Już w dniu otwarcia (8 maja) między godziną 14:00 a 20:00 odbędzie się wydarzenie pn. Vintage Oliwa, podczas którego będzie można zakupić specjalnie wyselekcjonowane ubrania w stylu vintage. W niedzielę (9 maja) w godzinach 09:00 – 15:00 na Rynek powraca Pchli Targ. Obie inicjatywy promują ekologiczne, odpowiedzialne robienie zakupów oraz są świetną okazją do znalezienia prawdziwych skarbów modowych, bądź wnętrzarskich. W maju zaplanowane zostały jeszcze takie wydarzenia, jak: Kwietna Oliwa (16 maja) – targ kwiatowy oraz wymiana roślin; Eko Rynek w Oliwie (23 maja) – naturalne produkty spożywcze, kosmetyki i środki czyszczące; Słodki Rynek (30 maja) – słodki targ dla małych i dużych z okazji Dnia Dziecka.

Więcej szczegółów na temat otwarcia i zbliżających się wydarzeń publikowanych jest na fanpage Rynek w Oliwie na portalu Facebook.

Handel na Rynku odbywa się w środy i soboty między godziną 6:00 a 13:00. Sprzedaż prowadzona jest przy zachowaniu wszelkich aktualnie obowiązujących obostrzeń i rygorów sanitarnych.
Projekt modernizacji Rynku w Oliwie jest pilotażowym działaniem, które docelowo ma przyczynić się do regeneracji podobnych targowisk w Polsce. Jest to część programu pn. „Na Rynek – Strategia Regeneracji Rynków”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywę Miasto, Politechnikę Gdańską, Akademię Sztuk Pięknych, a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Źródło: rynekwoliwie.pl

Zobacz również

Ruszyła sprzedaż mieszkań III etapu osiedla Przy Alejach na Zaspie

Develia uruchomiła sprzedaż mieszkań z III etapu osiedla Przy Alejach, w którym mieszkańcy wyższych pięter …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *