środa , 23 Wrzesień 2020
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | Pięknieje Park Reagana
Gdańsk Przymorze. Park Prezydenta Ronalda Reagana

Pięknieje Park Reagana

Plac zabaw dla dorosłych „Karuzelin” będzie pierwszym takim miejscem na Pomorzu. Park Reagana zostanie też lepiej oświetlony – wzdłuż ścieżek powstanie 49 LED-owych lamp. Zyska również, już w listopadzie, pięć podwójnych huśtawek na dwóch placach zabaw. Wszystkie te projekty zwyciężyły w budżecie obywatelskim.

Park nadmorski im. Ronalda Reagana to popularne miejsce spędzania wolnego czasu wśród młodszych i starszych. Znajdujące się tutaj place zabaw pękają wręcz w szwach zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Nie brakuje też spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Dzięki zwycięskim projektom Budżetu Obywatelskiego to miejsce stanie się jeszcze atrakcyjniejsze.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła już przetarg na montaż huśtawek w dwóch wyznaczonych lokalizacjach na terenie parku. Huśtawki, jak się okazuje, są jednym z najbardziej obleganych i lubianych przez dzieci urządzeń zabawowych. Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji okazało się, że można zamontować pięć huśtawek podwójnych (każda z dwoma siedziskami, jednym dla młodszych, drugim dla starszych dzieci) na dwóch placach zabaw.

W lipcu br. podpisano umowę na realizację zadania, które wykona WT Bonsai. Koszt prac to ponad 36 tys. złotych. Montaż nowych urządzeń powinien zakończyć się w listopadzie 2020 r.

W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki

W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

3

Mat. Dokumentacja projektowa

W środę, 5 sierpnia, zakończył się przetarg na inny projekt, który także zwyciężył w budżecie obywatelskim. To plac zabaw dla dorosłych „Karuzelin” – pierwsze takie miejsce na Pomorzu. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków.

Projekt zakłada montaż wysokich huśtawek – dostosowanych do wzrostu dorosłych osób, a także leżanki obrotowej i hamaka. Pojawią się też nowe stojaki na rowery i ławki.

Koszt budowy oszacowano na 326 tys. złotych. Wpłynęły cztery oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Educarium Sp.z.o.o  – 376  500 zł

  2. Zakład Budowlany Rafał Lehmann – 339 772, 25 zł

  3. Active Line – 386 179, 39 zł

  4. FB-JELCZ Sp. z o.o – 438 942, 91 zł

    Fot. Mat. prasowe

W ramach innych zwycięskich projektów BO,  Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, dzięki którym będzie jaśniej i bezpieczniej po zmroku.

Przegłosowano też projekt, który zakłada remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej. Dla tego zadania przygotowano już dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na realizację, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny.

Źródło: gdańsk.pl

Zobacz również

Europejski Dzień bez Samochodu

W Europejski Dzień bez Samochodu kierowcy przez cały dzień mogą za darmo korzystać z komunikacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *