wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Gdańsk Przymorze. Park Prezydenta Ronalda Reagana

Pięknieje Park Reagana

Plac zabaw dla dorosłych „Karuzelin” będzie pierwszym takim miejscem na Pomorzu. Park Reagana zostanie też lepiej oświetlony – wzdłuż ścieżek powstanie 49 LED-owych lamp. Zyska również, już w listopadzie, pięć podwójnych huśtawek na dwóch placach zabaw. Wszystkie te projekty zwyciężyły w budżecie obywatelskim.

Park nadmorski im. Ronalda Reagana to popularne miejsce spędzania wolnego czasu wśród młodszych i starszych. Znajdujące się tutaj place zabaw pękają wręcz w szwach zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Nie brakuje też spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Dzięki zwycięskim projektom Budżetu Obywatelskiego to miejsce stanie się jeszcze atrakcyjniejsze.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła już przetarg na montaż huśtawek w dwóch wyznaczonych lokalizacjach na terenie parku. Huśtawki, jak się okazuje, są jednym z najbardziej obleganych i lubianych przez dzieci urządzeń zabawowych. Po wykonaniu dokumentacji projektowej i przeprowadzeniu analizy kosztów realizacji okazało się, że można zamontować pięć huśtawek podwójnych (każda z dwoma siedziskami, jednym dla młodszych, drugim dla starszych dzieci) na dwóch placach zabaw.

W lipcu br. podpisano umowę na realizację zadania, które wykona WT Bonsai. Koszt prac to ponad 36 tys. złotych. Montaż nowych urządzeń powinien zakończyć się w listopadzie 2020 r.

W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki

W tych miejscach pojawią się nowe huśtawki
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

3

Mat. Dokumentacja projektowa

W środę, 5 sierpnia, zakończył się przetarg na inny projekt, który także zwyciężył w budżecie obywatelskim. To plac zabaw dla dorosłych „Karuzelin” – pierwsze takie miejsce na Pomorzu. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków.

Projekt zakłada montaż wysokich huśtawek – dostosowanych do wzrostu dorosłych osób, a także leżanki obrotowej i hamaka. Pojawią się też nowe stojaki na rowery i ławki.

Koszt budowy oszacowano na 326 tys. złotych. Wpłynęły cztery oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Educarium Sp.z.o.o  – 376  500 zł

  2. Zakład Budowlany Rafał Lehmann – 339 772, 25 zł

  3. Active Line – 386 179, 39 zł

  4. FB-JELCZ Sp. z o.o – 438 942, 91 zł

    Fot. Mat. prasowe

W ramach innych zwycięskich projektów BO,  Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, dzięki którym będzie jaśniej i bezpieczniej po zmroku.

Przegłosowano też projekt, który zakłada remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Nowe fragmenty ścieżek mają powstać na ul. Jagiellońskiej, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Kołobrzeskiej. Dla tego zadania przygotowano już dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na realizację, który został unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny.

Źródło: gdańsk.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Sopot Non-Fiction

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction. Podczas rezydencji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.