środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. facebook.com/AirportGdansk

Rekord na lotnisku! Nalot na 5+!

W miniony weekend w Porcie Lotniczym w Gdańsku padł rekord liczby zaparkowanych samolotów. Było ich w sumie 140! Poprzedni rekord – został ustanowiony podczas Euro 2012 – 22 czerwca 2012 roku i wynosił 62 statki powietrzne. Tak duża frekwencja spowodowana była zawodami Red Bull Air Race i faktem, że na gdańskie lotnisko przyleciało z tego powodu 125 samolotów.

10492515_856870437658906_6456002378633940976_n
Fot. facebook.com/AirportGdansk

Już w piątek, 25 lipca w gdańskim porcie lotniczym stacjonowało ponad 50 awionetek. Był to jednak początek „nalotu” i to w sensie dosłownym. W sobotę liczba statków powietrznych w Rębiechowie powiększyła się do 125. Co po dodaniu regularnych linii pasażerskich dało liczbę niemal 140 jednostek!

– To było naprawdę wyjątkowe wyzwanie. Podczas Euro 2012 wszystkie operacje zostały wcześniej zgłoszone do służb lotniskowych, z kolei przy imprezie Red Bull nie posiadaliśmy wcześniejszych informacji o planowanej wielkości ruchu. Wszystko odbywało się na bieżąco – przyznaje Jarosław Trzoska, Kierownik Działu Operacyjnego Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

10347794_856870420992241_2604660263841452169_n
Fot. facebook.com/AirportGdansk

Piloci, którzy korzystali z obsługi gdańskiego Portu Lotniczego w miniony weekend byli bardzo zadowoleni zarówno ze sprawnej i przyjaznej obsługi, ale także z atrakcyjnego poziom opłat lotniskowych. Zadowolenie to znalazło odzwierciedlenie na portalach i forach internetowych, gdzie Port Lotniczy Gdańsk określa się po weekendzie  „najbardziej przyjaznym lotniskiem dla samolotów GA”.

– Piloci podkreślali przede wysoki standard, jak i szeroki wachlarz nieobowiązkowej obsługi, jak i możliwość swobodnego korzystania z nowoczesnej infrastruktury międzynarodowego portu lotniczego, doskonale skomunikowanego z centrami miast, przy opłatach konkurencyjnych do trawiastych lądowisk znajdujących się poza aglomeracją Trójmiasta – zaznacza Michał Dargacz, rzecznik prasowy gdańskiego lotniska.

Fot. facebook.com/AirportGdansk
Fot. facebook.com/AirportGdansk

– Pamiętajmy, że jesteśmy jednym z trzech największych portów lotniczych w naszym kraju. W ciągu jednego weekendu sezonu letniego obsługujemy około 30 tysięcy pasażerów podróżujących przede wszystkim regularnymi liniami lotniczymi. W miniony weekend oprócz standardowej obsługi tych właśnie samolotów i samolotów cargo, obsłużyliśmy gigantyczną wręcz liczbę prywatnych, małych samolotów, które na bieżąco przylatywały do nas jak na zwykły parking – dodaje Tomasz Kloskowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – Po raz kolejny pokazaliśmy nie tylko najwyższy profesjonalizm, ale również niezwykłą wszechstronność naszego lotniska. Przypomnieliśmy, że dla nas ważny jest każdy segment rynku lotniczego. Port Lotniczy Gdańsk jest lotniskiem osiągającym doskonałe wyniki ilości obsługiwanych pasażerów lotów regularnych, czarterowych, czy tonażu ładunków cargo, ale również rajem dla samolotów General Aviation.

Źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Kina Konesera w Kinie Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *