previous arrow
next arrow
Slider

Rozegrajmy miasto z sąsiadami na Zaspie

rozegraj miastoNa półmetku projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” mieszkańcy spotkają się z radnymi na gdańskiej Zaspie w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00.

Po raz kolejny rozegra się pojedynek między reprezentantami grupy prorodzinnej, proekologicznej, probiznesowej i przedstawicielami władz. W wybranych rolach mogą jednak wystąpić zarówno radni, jak i ich sąsiedzi – mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy Zaspa Młyniec. Może jednak gra nie będzie miała charakteru emocjonującego pojedynku tylko pozwoli radnym i mieszkańcom na swobodną rozmowę o problemach ich własnej dzielnicy? Jak zagospodarować zieleń? Czy w okolicy jest dostateczna ilość stojaków rowerowych? Czy dla wszystkich dzieci starczy miejsc w osiedlowych przedszkolach? Jak zapowiadają się kluczowe lokalne inwestycje, np. zagospodarowanie pasa startowego? Gracze mają szansę podczas wspólnej rozgrywki poznać swoich radnych i omówić z nimi ważne dla dzielnicy kwestie.

Przebieg gry moderują animatorzy i badacze, Adam Konopka i Dominik Krzymiński, którzy poprzez swoje doświadczenie i wiedzę przybliżą najważniejsze pojęcia i metody budowania dialogu między radnymi a mieszkańcami, co może być pomocne na dalszych etapach współpracy. Rozgrywka planszowa jest także okazją do spotkania i rozmowy z mieszkańcami.

Rozgrywka planszowa „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godz. 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec, która mieści się w XV LO im. Zjednoczonej Europy, przy ul. Pilotów 7, pokój 6 na parterze. Udział w rozgrywce jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i radnych.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *