poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. MOSIR Gdańsk

Setki fanów Zumba® Fitness na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Druga edycja Maratonu Zumba® Fitness Na Plaży, która odbyła się w sobotę 5 lipca 2014 r. to efekt niezwykłej popularności zumby oraz entuzjastycznego przyjęcia ubiegłorocznej imprezy. Tym razem na plaży w Gdańsku Brzeźnie na wspólny taniec zdecydowało się kilkaset osób!

Była to o prawdziwa gratka dla miłośników Zumby i dla wszystkich, którzy dopiero chcieli spróbować swoich sił w tym wyjątkowym tanecznym treningu. Z-Dance oraz MOSiR w Gdańsku zaprosili na ponad trzygodzinny maraton tańca, ćwiczeń oraz zabawy w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii. Wśród ćwiczących nie zabrakło również gości z Polski. Z samej tylko Warszawy przyjechała grupa ponad dwudziestu fanów zumby.

IMGgiUvtS

– Tańczyło zdecydowanie więcej osób, niż w zeszłym roku. Impreza jest znana w całej Polsce i jest to jedyny maraton nad morzem na piasku. Dla uczestników przygotowaliśmy zumbę w czystej postaci z ciekawym miksem muzycznym, muzyką latynoską, popularnymi przebojami. Do tego doszły choreografie autorskie zaserwowane przez każdego z kilkunastu instruktorów. Wiadomo, że taniec na piasku jest bardziej męczący, niż na parkiecie. Mimo to wiele osób doskonale dawało sobie radę. Było dużo pań z cotygodniowych zajęć Zumba Gold i co wspaniałe, radziły sobie znakomicie! – zachwycała się instruktorka i zarazem współorganizatorka imprezy, Anna Cegłowska.

Poszczególne bloki tańca prowadzone były w różnym tempie tak, by uczestnicy mieli chwilę na odsapnięcie. Można również było zrobić sobie przerwę i spocząć na plaży. Mimo to, była spora grupa zapaleńców, którzy wytrwali całą imprezę, dając z siebie wszystko.IMG22cHa0

– Dzisiejsza impreza wypadła doskonale! Z zumbą jest zawsze fajnie. Jest mnóstwo energii, endorfin, ale też potu. Troszkę tańczę, jeżdżę na maratony, więc jestem obeznana z nią, ale za każdy razem jest to fajny wysiłek. Na plaży było wyjątkowo ciężko, inaczej niż na parkiecie. Łydki za pewne będą bolały dwa razy bardziej. – opowiadała zmęczona, ale zadowolona Ewa z Gdyni.

Wśród uczestników imprezy nie zabrakło również mężczyzn. To potwierdza, że ten rodzaj aktywności jest dedykowany dla szerszej grupy odbiorców.

– Co roku robię sobie różne małe postanowienia. Na co dzień tańczę w parze. W tym roku postanowiłem sobie, że spróbuję czegoś solo. Tak wypatrzyłem zumbę. Pomyślałem sobie, że może to być ciekawe doświadczenie, pozytywna energia i po pierwszych zajęciach stwierdziłem „tak, to jest to!”. Zachęcam wszystkich! – dodał Kamil Kowalczyk, uczestnik z Warszawy.

W okresie wakacyjnym Z-Dance oraz MOSiR w Gdańsku zapraszają na cotygodniową zumbę na plaży! Będziemy tańczyć w każdy czwartek o 16.30 przy molo w Brzeźnie. Udział jest bezpłatny. Nie trzeba się nawet zapisywać. Wystarczy przyjść i wyzwolić swoją energię!

Źródło: MOSIR Gdańsk

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *