wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. MOSIR Gdańsk

Setki fanów Zumba® Fitness na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Druga edycja Maratonu Zumba® Fitness Na Plaży, która odbyła się w sobotę 5 lipca 2014 r. to efekt niezwykłej popularności zumby oraz entuzjastycznego przyjęcia ubiegłorocznej imprezy. Tym razem na plaży w Gdańsku Brzeźnie na wspólny taniec zdecydowało się kilkaset osób!

Była to o prawdziwa gratka dla miłośników Zumby i dla wszystkich, którzy dopiero chcieli spróbować swoich sił w tym wyjątkowym tanecznym treningu. Z-Dance oraz MOSiR w Gdańsku zaprosili na ponad trzygodzinny maraton tańca, ćwiczeń oraz zabawy w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii. Wśród ćwiczących nie zabrakło również gości z Polski. Z samej tylko Warszawy przyjechała grupa ponad dwudziestu fanów zumby.

IMGgiUvtS

– Tańczyło zdecydowanie więcej osób, niż w zeszłym roku. Impreza jest znana w całej Polsce i jest to jedyny maraton nad morzem na piasku. Dla uczestników przygotowaliśmy zumbę w czystej postaci z ciekawym miksem muzycznym, muzyką latynoską, popularnymi przebojami. Do tego doszły choreografie autorskie zaserwowane przez każdego z kilkunastu instruktorów. Wiadomo, że taniec na piasku jest bardziej męczący, niż na parkiecie. Mimo to wiele osób doskonale dawało sobie radę. Było dużo pań z cotygodniowych zajęć Zumba Gold i co wspaniałe, radziły sobie znakomicie! – zachwycała się instruktorka i zarazem współorganizatorka imprezy, Anna Cegłowska.

Poszczególne bloki tańca prowadzone były w różnym tempie tak, by uczestnicy mieli chwilę na odsapnięcie. Można również było zrobić sobie przerwę i spocząć na plaży. Mimo to, była spora grupa zapaleńców, którzy wytrwali całą imprezę, dając z siebie wszystko.IMG22cHa0

– Dzisiejsza impreza wypadła doskonale! Z zumbą jest zawsze fajnie. Jest mnóstwo energii, endorfin, ale też potu. Troszkę tańczę, jeżdżę na maratony, więc jestem obeznana z nią, ale za każdy razem jest to fajny wysiłek. Na plaży było wyjątkowo ciężko, inaczej niż na parkiecie. Łydki za pewne będą bolały dwa razy bardziej. – opowiadała zmęczona, ale zadowolona Ewa z Gdyni.

Wśród uczestników imprezy nie zabrakło również mężczyzn. To potwierdza, że ten rodzaj aktywności jest dedykowany dla szerszej grupy odbiorców.

– Co roku robię sobie różne małe postanowienia. Na co dzień tańczę w parze. W tym roku postanowiłem sobie, że spróbuję czegoś solo. Tak wypatrzyłem zumbę. Pomyślałem sobie, że może to być ciekawe doświadczenie, pozytywna energia i po pierwszych zajęciach stwierdziłem „tak, to jest to!”. Zachęcam wszystkich! – dodał Kamil Kowalczyk, uczestnik z Warszawy.

W okresie wakacyjnym Z-Dance oraz MOSiR w Gdańsku zapraszają na cotygodniową zumbę na plaży! Będziemy tańczyć w każdy czwartek o 16.30 przy molo w Brzeźnie. Udział jest bezpłatny. Nie trzeba się nawet zapisywać. Wystarczy przyjść i wyzwolić swoją energię!

Źródło: MOSIR Gdańsk

Zobacz również

Budżet Obywatelski 2022. Ostatnie godziny – głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 18 października

To już ostatnie dni, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *