wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Burda Książki

Wielka wyprawa Beaty Pawlikowskiej

Burda Książki
Burda Książki

Blondynka na Orinoko, Rio Negro i Amazonce!

Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I żądna przygód blondynka, z plecakiem, pozytywnym myśleniem i teoretycznie niewykonalnym planem, żeby przepłynąć po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Beata Pawlikowska zaczęła swoją podróż na Orinoko, dotarła do Rio Negro, a potem do Amazonki –  łodziami, statkami, a czasem nawet wpław. Swoją przygodę opisuje w książce „Blondynka na Amazonce” wydanej pod marką National Geographic, która ukazała się 13 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki wraz z nowymi wydaniami  „Blondynki na Orinoko” i „Blondynki na Rio Negro”.

 Beata Pawlikowska dotarła tym razem do jednej z najsłynniejszych i największych rzek świata – Amazonki. Okazuje się, że ta dzika i wielka rzeka skrywa wiele tajemnic. Podróżniczka miała okazję nie tylko przyjrzeć się egzotycznym krajobrazom, ale też poznać styl życia i kulturę tubylców. W książce „Blondynka na Amazonce” przybliża tamtejsze kontrasty – nadmiar towarów tworzy iluzję dostatku, jednak to wszystko jest dostępne tylko dla bogatych. Biednym pozostaje niewolnicza praca, walka o przetrwanie i brak poczucia bezpieczeństwa.

Amazonka to ostatni etap wielkiej podróż Beaty Pawlikowskiej. Autorka przepłynęła po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Zaczęła od Orinoko, by dostać się do Rio Negro, aż w końcu dotrzeć do Amazonki. Podróżniczka zdradza, jak przeżyła skrajne upały i lodowate burze, wspomina poznanych przypadkowo ludzi oraz tamtejsze zapachy i smaki, m.in. prażonego manioku i fasoli. Opowiada m.in. o mieście Manaus, które bogacze chcieli przemienić w „Paryż dżungli”, więc zbudowali tam słynną operę, fontanny i eleganckie parki. W książce nie zabrakło także przemyśleń tytułowej Blondynki – o uprzedzeniach i stereotypach, wolności, odwadze i miłości.

W książce „Blondynka na Orinoko“ Beata Pawlikowska opowiada czytelnikom swoje niezwykłe przygody o  wtapianiu się w miejscowe życie, radzeniu sobie z tropikalnym upałem, mieszkaniu na łodzi i kąpielach w dzikiej rzece. Natomiast w książce „Blondynka na Rio Negro“ wspomina, jak musiała czekać na łódź przez kilka dni w bezludnym miasteczku, płynęła z czterema żołnierzami oraz małpą na pokładzie czy walczyła z komarami i żelaznymi muchami.

O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Zobacz również

BAJKI OPOWIEDZIANE SŁOWEM, OBRAZEM I DŹWIĘKIEM

Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowatorska seria książek – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *