previous arrow
next arrow
Slider

Wybrali najlepszych. Poznaj wyniki konkursu fotograficznego „Pomorskie w kadrze”

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”, organizowany przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego w ramach Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Za najlepsze zdjęcie komisja konkursowa uznała pracę zatytułowaną „Cisza” autorstwa Anny Melzackiej.

Fotografia Anny Melzackiej decyzją jury zwyciężyła w kategorii Krajobraz - przyroda, a także została uznana za najlepsze zdjęcie tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Pomorskie w kadrze”

Do konkursu „Pomorskie w kadrze” wpłynęło łącznie aż 869 autorskich fotografii promujących walory regionu Pomorza. Prace zgłaszane były w czterech kategoriach. Najwięcej z nich, bo aż 530, nadesłano w kategorii Krajobraz – przyroda, prezentującej zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych. Popularną okazała się również kategoria Krajobraz – architektura i urbanistyka, promująca układy, obiekty oraz detale architektoniczne, w której złożono 225 prac. Bardziej wymagającymi kategoriami okazały się Krajobraz – kultura i tradycja regionu, w ramach której przysłano 66 fotografii, oraz Krajobraz – z lotu ptaka, do której zgłoszono 48 fotografii.

Fotografia brzeźnieńskiej latarni morskiej autorstwa Paulina Borysik przyniosła jej nagrodę w kategorii Krajobraz - architektura i urbanistyka

Otrzymaliśmy zdjęcia zarówno od osób zajmujących się fotografią, jak i od amatorów, którzy chcieli podzielić się swoim spojrzeniem na pomorski krajobraz – mówi Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. – Szeroki przekrój zgłoszonych prac pokazuje, że spojrzenie to jest bardzo zróżnicowane. W połączeniu z dużym zainteresowaniem konkursem jest to dla nas wyraźnym sygnałem, że temat krajobrazów Pomorza z pewnością nie jest fotografom zawodowym i amatorom obojętny. To dla nas bardzo ważny i pozytywny sygnał.

Nagrodę główną zdobyła Anna Melzacka, autorka zdjęcia zatytułowanego „Cisza”, które prezentuje niewielką wyspę na Jeziorze Straszyńskim. Jest to jednocześnie najlepsza praca nadesłana w kategorii Krajobraz – przyroda. Laureatka otrzymała bon na zakup urządzeń lub akcesoriów fotograficznych o wartości 2 tys. zł.

Fotografia Wojciecha Dulskiego została tegorocznym najlepszym zdjęcie, w kategorii Krajobraz - kultura i tradycja regionu

Autorzy najlepszych prac w każdej z trzech pozostałych kategorii zostali nagrodzeni bonami w wysokości 500 zł każdy. W kategorii Krajobraz – architektura i urbanistyka zwycięstwo przypadło Paulinie Borysik za zdjęcie zatytułowane „Geometria Gdańsk Brzeźno”. Jako najlepsze zdjęcie w kategorii Krajobraz – kultura i tradycja regionu komisja konkursowa uznała fotografię Wojciecha Dulskiego pod tytułem „Vivat Wasa”. Natomiast w kategorii Krajobraz – z lotu ptaka nagroda trafiła do Jakuba Kłosa, autora zdjęcia przestawiającego „Molo otoczone przez Bałtyk”.

Widok sopockiego mola na tle spokojnego morza z wysokości przyniósł Jakubowi Kłosowi zwycięstwo w kategorii Krajobraz - z lotu ptaka

Natomiast wśród ośmiu wyróżnionych prac, których autorzy zostali uhonorowani upominkami, znalazły się: „Las” Kamila Gozdana, „Poranne pola” Przemysława Pancera oraz „Stworzenie” Dawida Biskupa nadesłane w kategorii Krajobraz – przyroda; „Gdy stare patrzy na nowe…” Sylwii Chęć, „Piękno potężne” Adama Kiełszni oraz „Wielki Młyn w Gdańsku” Emila Gawkowskiego złożone w kategorii Krajobraz – architektura i urbanistyka; „Ręczna robota” Karoliny Hanuszewicz przysłana w kategorii Krajobraz – kultura i tradycja regionu; „Rezerwat Przyrody Żurawie Chrusty” Jakuba Mikruty zgłoszony w kategorii Krajobraz – z lotu ptaka.

Konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze” został zorganizowany przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Źródło: Gdańsk.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *