Zaspa-Rozstaje. Naprawa murów i schodów w przejściu podziemnym przy al. Rzeczypospolitej, na wysokości ul. Hynka

We wtorek, 11 maja, rozpocznie się remont przejścia podziemnego znajdującego się na wysokości popularnego centrum handlowo-usługowego przy al. Rzeczypospolitej. Prace potrwają do 30 czerwca. Nie spowodują utrudnień w ruchu kołowym, ale muszą się z nimi liczyć piesi chcący skorzystać z tunelu.

Przejście podziemne na wysokości ul. Hynka to ostatni tego typu obiekt przy al. Rzeczypospolitej, który zostanie w tym roku wyremontowany. W marcu i kwietniu Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wyremontował mury przejść podziemnych znajdujących się także przy tej alei, ale na wysokości ul. Startowej oraz Żwirki i Wigury.

W przejściu przy ul. Hynka z niewysokich murów otaczających wejścia do tunelu (od strony Galerii Zaspa oraz ul. Bajana) zostaną skute luźne elementy betonowe i uzupełnione powstałe ubytki. Następnie cała powierzchnia zostanie wyrównana oraz pomalowana.

Dodatkowo wyremontowane zostaną schody wejściowe do tunelu od strony Galerii Zaspa – zużyte płytki betonowe zostaną wymienione na nowe.

Podczas remontu schodów z użytkowania wyłączone zostanie po jednym z wejść do tunelu – kiedy na jednym prowadzone będą prace, wówczas drugie pozostanie dostępne dla pieszych. Zaplanowane roboty nie będą powodować utrudnień w ruchu na al. Rzeczypospolitej.

Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca br.

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement