poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zaspa-Rozstaje. Naprawa murów i schodów w przejściu podziemnym przy al. Rzeczypospolitej, na wysokości ul. Hynka

We wtorek, 11 maja, rozpocznie się remont przejścia podziemnego znajdującego się na wysokości popularnego centrum handlowo-usługowego przy al. Rzeczypospolitej. Prace potrwają do 30 czerwca. Nie spowodują utrudnień w ruchu kołowym, ale muszą się z nimi liczyć piesi chcący skorzystać z tunelu.

Przejście podziemne na wysokości ul. Hynka to ostatni tego typu obiekt przy al. Rzeczypospolitej, który zostanie w tym roku wyremontowany. W marcu i kwietniu Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wyremontował mury przejść podziemnych znajdujących się także przy tej alei, ale na wysokości ul. Startowej oraz Żwirki i Wigury.

W przejściu przy ul. Hynka z niewysokich murów otaczających wejścia do tunelu (od strony Galerii Zaspa oraz ul. Bajana) zostaną skute luźne elementy betonowe i uzupełnione powstałe ubytki. Następnie cała powierzchnia zostanie wyrównana oraz pomalowana.

Dodatkowo wyremontowane zostaną schody wejściowe do tunelu od strony Galerii Zaspa – zużyte płytki betonowe zostaną wymienione na nowe.

Podczas remontu schodów z użytkowania wyłączone zostanie po jednym z wejść do tunelu – kiedy na jednym prowadzone będą prace, wówczas drugie pozostanie dostępne dla pieszych. Zaplanowane roboty nie będą powodować utrudnień w ruchu na al. Rzeczypospolitej.

Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca br.

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *