previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KMP

Zatrzymany za pobicie 25-letniej kobiety

Policjanci z Przymorza zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pobił młodą kobietę. Sprawca w nocy wtargnął do jej mieszkania, gdy pokrzywdzona spała. Następnie rzucił się na nią i dotkliwie pobił. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Fot. KMP
Fot. KMP

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamuje się do mieszkania kobiety. Policjanci od razu pojechali pod wskazany adres. Gdy dostali się do środka zobaczyli jak mężczyzna bije młodą kobietę. Funkcjonariusze natychmiast go obezwładnili i zatrzymali. Jednocześnie wezwali pogotowie, które przewiozło pokrzywdzoną do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim motywy działania sprawcy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika m.in., że sprawca wdarł się do mieszkania wybijając wcześniej szybę w oknie. Następnie rzucił się na kobietę grożąc jej, że ją udusi. Zaczął ją szarpać, uderzać pięściami i kopać. 

25-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat wykazał u zatrzymanego 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Wczoraj mundurowi doprowadzili go do prokuratury. Tam usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i poręczenie majątkowe.

Źródło: KMP

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *