sobota , 15 czerwiec 2024

Ałbena Grabowska „Lot nisko nad ziemią”

Wydawnictwo Zwierciadło oddało w ręce czytelników książkę Ałbeny Grabowskiej „Lot nisko nad ziemią”. Powieść jest dostępna w księgarniach w całym kraju i każdy, kto ceni sobie dobrą literaturę powinien po nią sięgnąć. 

fot. zwierciadlo.pl
fot. zwierciadlo.pl

Nie od dziś wiem, że książki Ałbeny Grabowskiej należą do tej grupy, przez które spóźniam się na spotkania lub nie przesypiam nocy. Autorka czaruje słowami, a jej powieści na długo zapadają w pamięć.

„Lot nisko na ziemią” to historia Weroniki, która jest nadzwyczaj… zwyczajna. Od dziecka wpajano jej, że bycie oryginalną czy chociaż odrobinę wyróżniającą się wśród rówieśników jest złe. Śledzimy losy Weroniki i towarzyszymy jej kiedy los każe jej zmierzyć się z ogromną tragedią. Śmiercią męża, która niszczy całe jej dotychczasowe życie. Jak Weronika poradzi sobie z tą próbą? Przeczytajcie sami. Ta książka pozwala nam zmądrzeć i docenić to, co mamy. Przypomina, że należy marzyć, bo tego nikt nie jest w stanie nam odebrać.

Ałbena w przepiękny sposób opisuje emocje. „Zwyczajność” Weroniki jest prawdziwa, bolesna. Ból bohaterki odczuwamy wspólnie z nią. Autorka buduje w nas empatię, współczuje, a jednocześnie pokazuje, że należy walczyć o swoje szczęście.

Czy „Lot nisko nad ziemią” jest kobiecą literaturą? Niekoniecznie. To książką przepełniona człowieczeństwem i tym, czym często sami się borykamy: „czy wypada?”, „czy warto?”. Tak więc po książkę może sięgnąć każdy, kto ma ochotę na DOBRĄ literaturę.

Ałbena porywa nas w trudną w podróż, którą zdecydowanie warto odbyć.

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement