piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Co nosić jesienią? Rozmowa z Eweliną Rydzyńską

1922070_637576449623845_983471164_nEwelina Eve Rydzyńska w programach telewizyjnych oraz prasie zdradza Polkom co zrobić, by dobrze wyglądać. Niejednokrotnie dokonuje metamorfoz, które zmieniają życie kobiet. Jest autorką wielu kolekcji, m.in. Eve by Eve. W ramach akcji Różowy Październik Ewelina zgodziła się odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Ewelina, co najbardziej pasjonuje Cię w Twojej pracy?

Mam to szczęście, że praca jest moją pasją. Mimo, że nie jest to najlżejszy zawód, to wiele jego elementów mnie inspiruje, ciekawi, a przede wszystkim realizuje zawodowo.
Począwszy od obserwacji zmieniających się trendów, możliwości kreowania mody po poznawanie wielu ciekawych osób.

Dla wielu kobiet jesteś modowym guru. Czy to nie jest chwilami zbyt duże obciążenie?

To miłe! (uśmiech) Nie zdawałam sobie sprawy, że pełnię tak ważną funkcję. Po prostu przekazuję wiedzę z dziedziny zawodowej, w której się poruszam Jeśli kobiety czerpią inspirację z mojej pracy – nic, tylko się cieszyć!

Co jest najczęstszym modowym grzechem?

Mówiłam już o tym nie raz. Zbytnie epatowanie seksapilem. Patrz: wybieranie wyzywających, za krótkich i wydekoltowanych ubrań przez kobiety. Czy zwyczajnie noszenie za małych ubrań. Nie wspomnę o sandałach i sportowych skarpetach…

1384348_576019295779561_1212982086_nJesień/zima 2014. Co nosić? Jak nosić? Czy jest coś, co każda z nas powinna mieć w szafie?

Dużo męskiego stylu zawitało na wybiegi, ale również powrót stylu boho czy lat 60-tych.
Musimy zaopatrzyć się w wełnianą marynarkę płaszcz oversize, golf, spódnicę mini (jeśli mamy zgrabne nogi) sweter i koniecznie coś kolorowego (fiolet, żółty lub czerwony)
Sweter będzie dobrze wyglądał ze spodniami od garnituru. Sukienkę w stylu lat 60 tych można połączyć z oversizowym płaszczem, a golf na co dzień założyć z poncho i jeansami. Moda daje niezmierzone możliwości. Zawsze liczy się pomysł na siebie.

Magda Prokopowicz pokazała Polkom, że choroba nowotworowa nie zwalnia z dbania o siebie i noszenia kolorowych ubrań. Czy ubranie poprawia nastrój?

Magdę poznałam w windzie budynku na Hożej, w którym mieści się DD tvn. Była wyjątkową kobietą o niezwykłej urodzie i silnym charakterze. Zawsze powtarzała „łeb do słońca”.
Nawet wtedy gdy byłyśmy w Kopenhadze podczas rozdania nagród Ecco Walk in Style i wszyscy wiedzieliśmy, że z Magda jest źle. Nie opuszczał jej dobry nastrój. Zawsze dbała, by w jej ubraniach pojawiał się kolor… Magda Była Wspaniałym Barwnym Ptakiem. Cieszę się, że do dziś nawet po jej śmierci jest inspiracją dla Wielu kobiet.

Wracając jednak do ubrań… Kolor może sprawić, że nie będziemy wyglądać na bardzo zmęczone. Natomiast nastrój zależy zawsze od nas samych i naszego nastawienia.

Czy stylizacja ma duży wpływ na to jak odbierają nas inni?

Oczywiście! To niestety wynika z oszczędności poznawczej. Sprawdza się powiedzenie „jak cię widzą tak cię piszą”. Nikt bowiem nie zastanawia się kto jest kim. Natomiast mamy łatwość tzw. „segregacji ” i przyklejania „łatek”.
Dlatego w wielu firmach czy bankach stworzono reguły wizerunkowe nazywane dresscodem .

Co każda z nas powinna wiedzieć i czym kierować się dobierając ubrania?

Pierwsza rzecz: poznać swoją figurę. Następnie wybierać ubrania adekwatne do typu sylwetki. Później starać się dostosować strój do rodzaju pracy i okoliczności .
Po trzecie weryfikować jakość kupowanej przez nas odzieży. Lepiej kupić jedną porządną rzecz niż kilka ubrań w złym gatunku.

45146_617672351614255_1848276179_nTwoja praca jest absorbująca. Zapewne nie masz ram czasowych. Jak godzisz to z macierzyństwem?

Myślę sobie ,że dla wielu kobiet łączenie obowiązków zawodowych z macierzyństwem nie jest „super proste ” . Moja praca bywa rzeczywiście absorbująca, ale nigdy nie przedkładałam pracy ponad dzieci. Wymaga to ode mnie dużej logistyki i umiejętności zarządzania czasem, ale jest to wykonalne (uśmiech).
Codziennie odrabiam lekcje z dziećmi, usypiam je czytając książki. Robię zakupy, gotuję obiady. Słowem jestem normalną „matką Polką”. Kobietą, która związała się zawodowo z modą, ale jest przede wszystkim matką

Gdybyś nie zajęła się modą byłabyś…

Psychologiem! (śmiech)

Dziękuję Ci za rozmowę!

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *