wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Mary Kay

Ej, Ty tam! Śliczna jesteś!

Agata Timofiejczyk. Kosmetolog, doradca kosmetyczny Mary Kay. Kobieta kochająca życie.
Agata Timofiejczyk. Kosmetolog, doradca kosmetyczny Mary Kay. Kobieta kochająca życie.
Zależy jakie mamy do tego podejście. Nie tylko do porannych i wieczornych zabiegów piękności. Ale tak ogólnie, do siebie.

Przyjmijmy za pewnik, że jesteśmy piękne takimi jakimi jesteśmy dzisiaj. Nie za 4 miesiące kiedy już schudniemy. Właśnie teraz.

Dla mnie kobiecość to akceptacja swojego wyglądu w tej chwili, traktowanie siebie z dystansem, to pozytywna energia którą się wyczuwa z daleka. To również szacunek do siebie: dbanie o swoje zdrowie, kondycję i wygląd. Oblewają nas poty na zumbie, ale na twarzy pojawia się uśmiech i czujemy ogromną satysfakcję. Pielęgnujemy twarze kremami, bo to przecież nasza wizytówka! Kto ma w planach być zadbaną babcią? Ja na pewno!
Nie chce nam się stać w kolejkach do lekarza, czekać miesiącami na badania, ale czas i tak zleci, a w kolejce można poczytać zaległą książkę.

Pracuję z kobietami, dobieram kosmetyki, uczę makijażu. Siada przede mną starsza pani, zmywa z gracją makijaż, wszystkie te cuda poczynia z takim niesamowitym spokojem. Chłonę każdy jej ruch. Patrzy z uśmiechem w lustro, pokazuje zmarszczki przy oczach i mówi: „Najpiękniejsze są te tutaj. Po nich widać ile w życiu się śmiałam. Wklepuję tu kremy starannie, by zmarszczki byłyjeszcze piękniejsze!” i śmieje się przy tym rozbrajająco!

I to jest to. Kobieta dba o siebie, ale i w pełni akceptuje swoje niedoskonałości. To wspaniały widok. Z kim chcesz czuć się najlepiej? Chyba sama ze sobą, prawda? Dopiero wtedy możemy uszczęśliwiać innych.

Życzę nam, aby w naszych sercach wszystko grało jak powinno 🙂

Agata Timofiejczyk

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *