Ferie w Teatrze Wybrzeże!

Czy zimowy wypoczynek w mieście może być dla dzieci ekscytujący? Jak najbardziej – zwłaszcza w Teatrze Wybrzeże! Zapraszamy na pokazy ZACZAROWANEJ KRÓLEWNY, SZELMOSTW LISA WITALISA, a także lekcje teatralne i zwiedzanie teatru od kulis. Oferta adresowana jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych.

ZACZAROWANA KRÓLEWNA

Historia stara jak świat: Królewna kłuje się w palec wrzecionem. Dopełnia się klątwa złej wiedźmy. Królestwo pogrąża się w letargu, dwór zapada w sen, a zamkowe mury porastają gęste krzewy dzikich róż. Każdy, kto zbliży się do zamku ginie w niewyjaśnionych okolicznościach (niektórzy twierdzą, że nie bez udziału podstępnych pułapek i wrednych zaklęć niejakiej Huli Babuli). Czy kiedyś w końcu zjawi się śmiałek zdolny oprzeć się czarom wiedźmy i pocałunkiem przerwie stuletni sen? Zło dołoży wszelkich starań, by zniweczyć wysiłki pretendentów do ręki królewny. Ale i Dobro nie będzie stało z założonymi rękami czekając na upragniony Happy End.

Więcej informacji o spektaklu: https://teatrwybrzeze.pl/spektakle/zaczarowana-krolewna

Terminy:
31 stycznia, środa, Scena Kameralna, Sopot, godz. 11:00
2 lutego, piątek, Scena Kameralna, Sopot, godz. 11:00
3 lutego, sobota, Scena Kameralna, Sopot, godz. 17:00
4 lutego, niedziela, Scena Kameralna, Sopot, godz. 11:00

Familijne zwiedzanie Sceny Kameralnej od kulis

W niedzielę, 4 lutego widzów spektaklu Zaczarowana królewna zapraszamy na zwiedzanie teatru od kulis. Ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny. Konieczne zapisy: bilety@teatrwybrzeze.pl

SZELMOSTWA LISA WITALISA

SZELMOSTWA LISA WITALISA to klasyka literatury dziecięcej w nowej odsłonie. Witalis to lis nad lisy. O jego nietuzinkowym sprycie krążą niesamowite opowieści. Splendoru dodaje mu wspaniały ogon: „Gdy Witalis kroczył drogą, wpierw widziano jego ogon, co jak ruda chmura zwisa, a dopiero potem – lisa”. Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe „gruszki na wierzbie” zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta? Historia przebiegłego szelmy, który realizuje swoje niecne plany kosztem swoich pobratymców, jest w istocie swoistą parodią demokracji. To spektakl dla dzieci i dla rodziców, dla babć, dziadków, cioć i wujków… Przygody Witalisa bawią i uczą międzypokoleniowo, nie tracąc na aktualności.

Więcej o spektaklu: https://teatrwybrzeze.pl/spektakle/szelmostwa-lisa-witalisa

Terminy:
7 lutego, środa, godz. 12:30, Scena Stara Apteka, Gdańsk,
8 lutego, czwartek, godz. 11:00, Scena Stara Apteka, Gdańsk
10 lutego, sobota, godz. 11:00, Scena Stara Apteka, Gdańsk
11 lutego, niedziela, godz. 11:00, Scena Stara Apteka, Gdańsk
11 lutego dla widzów po spektaklu organizowane jest zwiedzanie teatru od kulis. Ilość miejsc ograniczona. Konieczne zapisy: bilety@teatrwybrzeze.pl

Familijne zwiedzanie teatru od kulis

W niedzielę, 11 lutego widzów spektaklu Szelmostwa Lisa Witalisa zapraszamy na zwiedzanie teatru od kulis. Ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny. Konieczne zapisy: bilety@teatrwybrzeze.pl

LEKCJE TEATRALNE – oferta dla grup zorganizowanych

Co to znaczy improwizować? Jak zaprojektować kostium lub scenografię? Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednej spódnicy? Warsztaty teatralne są propozycją dla dzieci i młodzieży, która pragnie zapoznać się z teatrem poprzez działanie. Przy użyciu formy dramy, improwizacji i ćwiczeń ruchowych uczestnicy mają okazję rozwijać własną kreatywność.

Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Opiekunom przysługują bezpłatne wejściówki. Oferta skierowana do grup powyżej 6 roku życia. Jednorazowo w warsztacie może wziąć udział do 30 osób. Prowadzący: Weronika Łucyk, Anna Augustyniak.

Zapisy: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Terminy:
1 lutego, czwartek, godz. 10:00, 12:00, Scena Malarnia, Gdańsk
2 lutego, piątek, godz. 10:00, 12:00, Scena Malarnia, Gdańsk
9 lutego, piątek, godz. 10:00, 12:00, foyer Dużej Sceny, Gdańsk

ZWIEDZANIE TEATRU – oferta dla grup zorganizowanych

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Po co w teatrze kulisy? Czy widz jest tak samo potrzebny jak aktor? Zapraszamy starszych przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolną, wycieczki półkolonii do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię, scenę oraz charakteryzatornię w Gdańsku lub w Sopocie.

Czas trwania wycieczki wynosi ok. 80 minut, grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób, koszt udziału wynosi 15 zł od osoby, konieczne są wcześniejsze zapisy. Prowadzący: Anna Augustyniak, Weronika Łucyk i Piotr Piniecki.

Zapisy: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Terminy:
30 stycznia, wtorek, godz. 10:00, 12:00, Duża Scena, Gdańsk
5 lutego, poniedziałek, godz. 10:00, 12:00, Scena Kameralna, Sopot
6 lutego, wtorek, godz. 10:00, 12:00, Duża Scena, Gdańsk

About Zaspa24

Zobacz również

Fotowoltaika, wkrótce i na naszych blokach.

Fotowoltaika kiedyś była zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Od kilku lat instalacji fotowoltaicznych przybywa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement