previous arrow
next arrow
Slider

Limitowana kolekcja Mikołaj Cielniak for Medicine

W salonach oraz sklepie internetowym marki Medicine właśnie pojawiła się limitowana kolekcja ubrań z grafikami autorstwa Mikołaja Cielniaka. Jest to kolejny efekt współpracy Medicine z młodymi polskimi artystami, która wpisała się już na stałe w DNA marki.

Odkrywanie utalentowanych grafików i ilustratorów oraz prezentowanie ich twórczości szerszej publiczności możliwe jest dzięki Bankowi Grafik – specjalnemu serwisowi na stronie Medicine, za pośrednictwem którego każdy artysta może przesłać swoje prace, zgłaszając chęć współpracy z marką. To właśnie dzięki Bankowi Grafik marka Medicine miała szansę zapoznać się z twórczością Mikołaja Cielniaka. W zeszłym roku kilka wykonanych przez niego grafik weszło w skład kolekcji Grafika Polska, a teraz przyszedł czas na samodzielną, limitowaną kolekcję.

2

Mikołaj Cielniak zajmuje się grafiką i ilustracją, a w wolnych chwilach także fotografią. Ukończył architekturę, a wcześniej liceum plastyczne w klasie o specjalizacji graficznej. Ma na swoim koncie współpracę z polskimi i zagranicznymi markami odzieżowymi. Jak sam mówi, jego pierwsze projekty zrodziły się z chęci oderwania od codziennej pracy przy komputerze i powrotu do pasji rozwijanych w liceum plastycznym. Tematyka jego grafik oscyluje wokół zwierząt i świata natury. Wyraźnie widać zainteresowanie anatomią, które przekłada się na obecność motywów ze szkieletami. Prace artysty, tworzone za pomocą rapidografu, charakteryzuje niezwykła szczegółowość i precyzja wykonania. Oszczędna, czarno-biała kolorystyka tylko czasem przełamywana jest akcentami kolorystycznymi wykonywanymi pastelami, markerami lub farbą. Te intrygujące i nieco mroczne ilustracje doskonale wpasowały się w styl marki Medicine. Efektem jest kolekcja złożona z kilkunastu modeli męskich T-shirtów oraz damskich topów i oversize’owych tunik z oryginalnymi nadrukami, od których nie sposób oderwać wzroku.

Kolekcja Mikołaj Cielniak for Medicine: http://wearmedicine.com/specjalne/kolekcja-specjalna-mikolaj-cielniak.html

Bank Grafik: http://bank.wearmedicine.com/

About Kasia

Zobacz również

Zadbaj o siebie na wiosnę. Bezpłatna mammografia w Galerii Zaspa

Profilaktyczne badanie piersi jest bezbolesne i może uratować życie. Dlatego warto zapisać się na nie już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *