wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Menopauza? Możesz ją złagodzić

Menopauza jest naturalnym i fizjologicznym zjawiskiem w życiu kobiety. W okresie poprzedzającym menopauzę następują stopniowe i fizjologiczne zmiany hormonalne, których skutkiem jest zakończenie okresu płodności kobiety. Zmiany te u niektórych kobiet mogą być przyczyną obniżenia samopoczucia psychicznego i fizycznego. Przyczynami dyskomfortu pojawiającego się w okresie okołomenopauzalnym są najczęściej: uderzenia gorąca, silne pocenie się, zmniejszenie stabilności emocjonalnej (m.in. drażliwość, nerwowość), kłopoty ze snem, jak również kłopoty z koncentracją. Zachowaniu dobrego samopoczucia w okresie okołomenopauzalnym sprzyja odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

FEMAL ACTIVE MENOPAUZA

POLECANY W OKRESIE OKOŁOMENOPAUZALNYM GDY WYSTĘPUJĄ:

• uderzenia gorąca
• silne pocenie się
• zmiany nastroju
• kłopoty ze snem i koncentracją

Femal Active Menopauza powstał z myślą o kobietach, które nie mogą lub nie chcą stosować produktów o aktywności hormonalnej

Femal Active Menopauza to suplement diety, który ma w składzie standaryzowany ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej (Pinus pinaster), zawierający oligometryczne proantocyjanidyny (OPC), oraz ekstrakt z szafranu (Crocus sativus). Dodatkowo wzbogacony jest odpowiednio dobraną kompozycją witamin, L-tryptofanu i inozytolu. Składniki produktu wspomagają utrzymanie dobrego samopoczucia w okresie przekwitania.

Badania kliniczne pokazują, iż zawarty w Femal Active Menopauza ekstrakt z kory Pinus pinaster łagodzi objawy menopauzy bez wpływu na gospodarkę hormonalną kobiety.

SZYBKIE DZIAŁANIE
Pierwsze efekty suplementacji widoczne po 4 tygodniach stosowania

Opis oddziaływania składników produktu:
Standaryzowany ekstrakt z kory sosny – zawiera w swoim składzie oligomeryczne proantocyjanidyny (OPC) – substancje o charakterze antyoksydacyjnym, które wspomagają neutralizację wolnych rodników, dzięki czemu efektywnie łagodzą dyskomfort związany z okresem przekwitania. Ekstrakt z szafranu – wspomaga syntezę neuroprzekaźników (serotoniny i dopaminy) odpowiedzialnych za utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz dobrego samopoczucia. L-tryptofan – wykorzystywany jest do syntezy niektórych neuroprzekaźników, np. serotoniny. Inozytol – odgrywa ważną rolę w syntezie niektórych neuroprzekaźników. Witamina E – pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Kwas pantotenowy – pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Witamina B6 (pirydoksyna) – przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej organizmu oraz uczestniczy w wytwarzaniu neuroprzekaźników (np. serotoniny). Pirydoksyna wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych, pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia.

 

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy CEDERROTH

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *