poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

black-and-white-1180437_640 (1)Włosy skłonne do częstego przetłuszczania się wyglądają nieatrakcyjnie, są trudne w codziennej pielęgnacji i stylizacji. Dlatego też należy zadbać o nie kompleksowo, aby całkowicie się zregenerowały, wyglądały i były zdrowe. Sprawdź, jak profesjonalnie zadbać o włosy przetłuszczające się i poznaj sposoby, którą sprawią, że Twoje włosy na długo zachowają świeżość!

Przetłuszczanie się włosów jest normalne

Przetłuszczanie się włosów to naturalne zjawisko dotyczące skóry głowy i włosów. Wynika to z procesów, jakie zachodzą w budowie skóry oraz gospodarki hormonalnej, a mianowicie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. To woskowata substancja, która jest niezbędna do nawilżenia skóry i utrzymania w ryzach wszelkich funkcji przez nią pełnionych. Niestety, gdy sebum wydzielanie jest w nadmiarze, co wynika z zaburzeń procesów regeneracyjnych skóry i gruczołów łojowych, włosy przetłuszczają się zbyt często. U każdego częstotliwość ta jest inna, otóż im więcej gruczołów, tym większa ilość wydzielanego sebum.

Przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów

Mimo, że główną przyczyną częstego przetłuszczania się włosów jest nadmierna produkcja sebum, to wyróżnia się wiele przyczyn, które współdziałają razem z wydzielaniem łoju. Są to:

  • okres dojrzewania, który wiąże się z burzą hormonów
  • pozostałość po chorobach skóry głowy, takich jak łupież czy wypadanie włosów
  • przesilenie wiosenne i zimowe, które wpływa na tymczasowe zaburzenie gospodarki hormonalnej
  • uwarunkowania genetyczne
  • nieprawidłowa codzienna pielęgnacja włosów
  • posiadanie cienkich włosów o dużej objętości (gęstości), co automatycznie wiąże się z większą ilością gruczołów łojowych; im większa ich ilość, tym więcej wydzielanego sebum

Jak dbać o tłuste włosy?

Włosy skłonne do przetłuszczania się należy otoczyć specjalistyczną pielęgnacją. Przede wszystkim zadbaj o dobre kosmetyki do włosów. Zrezygnuj z tanich produktów, ale postaw na naturalne lub o charakterze nie tylko pielęgnacyjnym, ale leczniczym. Nie traktuj włosów wieloma kosmetykami, co może je osłabić, ale postaw na te niezbędne. Wystarczy Ci dobry szampon, np. szampon do włosów przetłuszczających się Garnier Fructis i odżywka lub maska. Zadbaj o to, aby produkty te pochodziły z jednej marki i gamy kosmetyków. W razie negatywnego wpływu na włosy, z łatwością zrezygnujesz ze szkodliwego kosmetyku, a stosując wielu różnorodnych możesz mieć problem z określeniem, który Ci szkodzi. Dodatkowo produkty z tej samej serii mają zbliżony skład, oparty na prawie takich samych substancjach, co jest pomocne w regeneracji włosów i nie wpływa na nie drażniąco.

Obok stosowanych kosmetyków, ważne znaczenie mają działania pielęgnacyjne, czyli to jak obchodzisz się ze swoimi włosami. Myj je delikatnie letnią lub nawet chłodną wodą, nie szarpiąc i nie drapiąc mocno skóry głowy, co może pobudzić gruczoły łojowe do jeszcze większej produkcji sebum. Pamiętaj, aby myć szczotkę lub grzebień do włosów, gdyż osadzający się na produkcie sebum, podczas czesania włosów, będzie nanoszony na nie ze strony zewnętrznej. Taka troska na pewno zaowocuje świeżością włosów bez wszelkiej tłustości!

Szampon do włosów tłustych

Stosowanie szamponu do przetłuszczających się włosów to jeden z warunków w pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczania. Warto zatem wybrać produkt, który będzie skuteczny, ale i bezpieczny. Szampon taki powinien mieć jak najmniejszą ilość sztucznych składników, konserwantów, dodatkowych substancji, ale bazować na naturalnych, a dodatkowo mieć lekką konsystencję, która nie obciąży włosów.

Zobacz również

BAJKI OPOWIEDZIANE SŁOWEM, OBRAZEM I DŹWIĘKIEM

Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowatorska seria książek – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *