piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Ulubione smaki Polaków

Przez ostatnie lata nastąpił wielki rozkwit gastronomii, zwłaszcza w kilku konkretnych gałęziach. Polacy polubili wyjścia z domu, kiedy to nie trzeba przygotowywać żmudnie posiłków, a można po prostu zjeść smacznie i zdrowo na mieście. Ten rodzaj rozrywki bardzo się rozpowszechnił. Lubimy zabrać znajomych do restauracji i w taki sposób spędzać swój wolny czas. Co wtedy zjadamy najchętniej?

Niekwestionowane podium

Co do tego, jakie danie zajmuje pierwsze miejsce, chyba nikt nie ma wątpliwości. Jest to oczywiście pizza. Aż 55% naszych zamówień to właśnie ten smakowity okrągły placek z dodatkami. Niektórzy z nas wolą wersję włoską, inni zadowolą się spolszczoną wersją. Niezależnie, czy jest to pizza w Warszawie, czy pizza w Gdańsku, na Śląsku albo Podlasiu – każdy znajdzie coś dla siebie. Najchętniej zjadamy pizzę mięsną, nierzadko z kiełbaską pepperoni czy szynką, a także wersje serowe tego drożdżowego wypieku.

Drugie miejsce, jeśli chodzi o nasze ulubione smaki, nie jest już takie oczywiste. Jeszcze kilka lat temu z pewnością byłby to kebab. Dzisiaj jednak nierzadko ustępuje on amerykańskiemu fast foodowi jak burgery czy kurczak w panierce. Wcale nie chodzi tu o popularne sieci, które przez lata jednak znacznie się Polakom przejadły, zresztą nie są to miejsca, w których chętnie i długo spędzamy czas z rodziną czy znajomymi. Coraz więcej modnych miejsc stawia na okazałe burgery czy soczyste skrzydełka albo żeberka. Jemy w ten sposób coraz chętniej, smakując nowych połączeń.

Zamów na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-c-h-alfa-gdansk!

Po co jeszcze chętnie sięgamy?

Jeśli chodzi o inne potrawy, jakie zamawiamy zarówno w restauracjach, jak i na wynos – jest ich sporo. Z pewnością przekonaliśmy się do sushi, które jeszcze dwadzieścia lat temu było prawdziwą ekstrawagancją, dzisiaj zaś to jedno z bardziej popularnych dań kuchni świata. Chętnie sięgamy również po azjatyckie zupy i dania kuchni tajskiej. Co ciekawe, przekonaliśmy się do owoców morza, krewetki coraz częściej królują w naszych zamówieniach i na domowych stołach.

Nie zapominamy jednak o tradycji. Równie ochoczo sięgamy po kuchnię wschodnich czy południowych sąsiadów. Lubimy pierogi, wszelkiego rodzaju tradycyjne zupy czy smaki z nieco bardziej odległych Bałkanów. Taki tygiel smaków zapewniają nam wszechobecne restauracje oferujące jedzenie z całego świata. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy skosztować przysmaków z innych kontynentów. I chociaż lubimy eksperymenty, jednak wciąż na pierwszym miejscu w naszych kulinarnych sercach pozostaje pizza.

Zobacz również

Budki dla ptaków i domki dla owadów na trójmiejskich osiedlach

Czy mieszka z nami czyżyk? Wróble, mazurki, bogatki, modraszki, pleszki, kopciuszki, oknówki, jerzyki, sroki, sójki, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *