wtorek , 15 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zmiany w rekrutacji do żłobków – nowe kryteria i elektroniczne listy oczekujących.

Od 1 stycznia w gdańskich żłobkach samorządowych zostały wprowadzone zmiany systemu rekrutacji – przebudowano i dostosowano oprogramowanie elektronicznej listy oczekujących. Zmiany wynikają z uchwały Rady Miasta Gdańska i dotyczą wprowadzenia nowych kryteriów przyjmowania dzieci do żłobków. W Gdańsku, w tym roku w 12 żłobkach miejsce znajdzie 992 maluchów. Kolejny żłobek, w którym jest jeszcze 96 miejsc, jest jeszcze w trakcie remontu.

Od 4 stycznia 2021 r. wszyscy rodzice (opiekunowie prawni) dzieci oczekujących na miejsce w żłobku, po zalogowaniu się w zgłoszenie dziecka, są zobowiązani uzupełnić dane dotyczące spełnianych kryteriów naboru do żłobków.

Każde dziecko uzyska odpowiednią pozycję na liście oczekujących zgodnie z uzyskaną sumą punktów i datą rejestracji w systemie. Pozycja na liście oczekujących będzie widoczna, jak tylko zostaną uzupełnione przez rodziców wszystkie dane i kolejka ustabilizuje się.

Z uwagi na konieczność aktualizacji kryteriów, pozycja na liście oczekujących może ulegać zmianom.

Nowy system punktacji

Z uchwałą można zapoznać się w BIP Miasta Gdańska w zakładce „Prawo lokalne”, a to liczba punktów przyznawanych obecnie za poszczególne kryteria przyjmowania dzieci do żłobków w Gdańsku:

. Kryterium Liczba punktów
1 Dziecko niepełnosprawne 20
2 Dziecko z rodziny wielodzietnej 20
3 Dziecko zaszczepione zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych na dany rok kalendarzowy, ogłaszanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego w formie komunikatu w Dzienniku Urzędowym ministra właściwego do spraw zdrowia albo dziecko, w stosunku do którego długotrwale odroczono obowiązek wykonania szczepień ochronnych 20
4 Dziecko, którego oboje rodzice pracują, studiują lub uczą się w systemie dziennym 15
5 Dziecko, którego co najmniej jeden z rodziców jest niepełnosprawny 10
6 Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do Żłobka wchodzącego w skład Zespołu 10
7 Dziecko, którego jeden z rodziców pracuje, studiuje lub uczy się w systemie dziennym 5
8 Dziecko rekomendowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie 5

Masz wątpliwości? Zadzwoń lub napisz

W razie pytań lub wątpliwości związanych z nowymi kryteriami, zapraszamy do kontaktu z działem merytorycznym (rekrutacja) pod adresem e-mail rekrutacja@zlobki.gda.pl lub pod numerem telefonu 58 301 11 51.

W tym roku miasto przygotowało 992 miejsca w 12 żłobkach. Jeden żłobek, w którym jest jeszcze 96 miejsc, jest w trakcie remontu – co daje łącznie liczbę 1088 miejsc.

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

Koncert zespołu BYTY w GAK Plama

Termin: 30 czerwca, godz. 19:00 Organizator: GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Wstęp wolny Gdański Archipelag …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *