niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Botoks w słoiczku

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kremu?

Na skład. To priorytet, jeśli chcesz uzyskać efekt i długo cieszyć się zdrową skórą.

Wiedza jest naszym źródłem piękna. Podpowiemy Ci więc jakich substancji szuka, czym są i co mogą zrobić dla Twojego wyglądu. Szybko nauczysz się, które formuły warto uwzględnić w codziennej pielęgnacji, a których lepiej unika.

Ostatnio pisałyśmy o witaminie A. Dziś kolejna litera alfabetu urody. B jak biomimetyczne peptydy.

To cenne składniki aktywne. Biologicznie są obecne w organizmie, natomiast w kosmetyce wiernie odwzorowywane są w laboratorium. Przez takie naśladowanie naturalnych substancji lepiej je tolerujemy i przyswajamy.

Peptydy odgrywają wiele funkcji w skórze. Na przykład transportują składniki aktywne. Usprawniają proces naprawy. Odżywiają kolagen – wyrównując drobne zmarszczki. W miarę upływu lat ilość peptydów w naszym organizmie maleje, a kontrolowane przez nie procesy słabną lub ulegają zaburzeniom.

Jednym z bardziej aktywnych biomimetycznych peptydów jest Acetyl heksapeptyd-8. Potocznie zwany „botoksem w słoiczku”. Skąd taka nazwa? To fragment substratu toksyny botulinowej, który jak nietrudno się domyśleć działa podobnie jak botoks, rozluźniając mięśnie.

Został przebadany i uznany za skuteczny składnik poprawiający stan skóry, zmniejszający głębokość zmarszczek i łagodzący mimikę twarzy. Chętnie po niego sięgamy, bo nie uczula i nie podrażnia.

Jest preparatem, który naśladując stosowanie tradycyjnych zastrzyków z botoksu, wpisuje się w propagowaną przez nas zasadę smart-aging. Wykazano, że preparat o 10% stężeniu heksapeptydu acetylowego zmniejsza głębokość zmarszczek nawet do 30%.

Zasada działania Acetyl heksapeptydu-8 polega na hamowaniu skurczy mięśni wywołanych reakcją twarzy. Marszczeniem brwi, mrużeniem oczu czy uśmiechem. Rozluźnia i spłyca już istniejące zmarszczki oraz zapobiega tworzeniu się nowych. Wygładza strukturę skóry.

Jaki krem z biomimetycznymi peptydami polecamy?

Skeyndor Corrective. W Babiana oferujemy również zabieg z użyciem tych niezwykłych substancji czynnych. „Botox-like” zapewnia szybką poprawę konturu twarzy i zwiększa elastyczność skóry. Stanowi alternatywę dla kuracji z zakresu medycyny estetycznej lub nadaje się do przedłużenia i podtrzymania efektów tradycyjnego botoksu. 

Jest bardzo przyjemny i relaksujący. Oparty o autorską procedurę wykorzystującą różne urządzenia hi-tech. Doskonale sprawdza się latem, kiedy chętniej korzystamy z mniej inwazyjnych procedur.

Pięknie pozdrawiamy,

Ekspertki Babiany

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *