środa , 17 kwiecień 2024

Witamina A – czy warto się z nią zaprzyjaźnić?

Pielęgnacja smart-agnig (naszym zdaniem bardziej trafne określenie niż anti-aging) to nie tylko zabiegi w gabinecie. To szczegółowy plan czynności obejmujący zalecenia pielęgnacyjne do domu, dietę i aktywność fizyczną. Skuteczne działanie i satysfakcjonujące rezultaty wymagają bowiem spójnej i przemyślanej koncepcji, nazywanej przez nas Receptą na zdrową skórę.
Ale spokojnie, to tylko brzmi jak niezwykle skomplikowany proces. Rekomendujemy wprowadzać zalecenia i zmiany małymi krokami, uzbrajając się przy tym w cierpliwość. Uroda nie lubi eksperymentów czy zabiegów z doskoku. Za to docenia konsekwencję i długotrwałe prowadzenie przez specjalistę.

Od czego zacząć?

Lata przeprowadzonych konsultacji i badań skóry pozwoliły nam opracować sprawdzony schemat postępowania smart-aging. Zwykle pierwszym etapem   takiej strategii jest włączenie witaminy A (nie bez powodu zwanej witaminą młodości) w postaci kremu oraz w ampułkach zabiegowych. Efekt widoczny jest już po dwóch tygodniach systematycznego stosowania, a tego przecież oczekujemy. Uwaga: możliwa jest reakcja retinoidalna. Nie odstawiamy wówczas kosmetyku, a wprowadzamy go powoli i stopniowo do pielęgnacji.
Fenomen tej witaminy polega na jej wszechstronnym działaniu. Polecamy ją zarówno osobom dojrzałym, jak i młodszym (na przykład z objawami trądziku). Zwiększa jędrność i elastyczność. Wygładza i zmniejsza zmarszczki, w tym kurze łapki oraz zmarszczki mimiczne. Podciąga kontur twarzy i zmniejsza obwisy skóry. Zwęża pory. Poprawia ukrwienie i kolor. Normalizuje wydzielanie sebum i redukuje zmiany trądzikowe. Zmniejsza objawy foto starzenia, zastępuje uszkodzone słońcem i czynnikami zewnętrznymi komórki, zdrowymi i prawidłowo uformowanymi. Poprawia odporność i proces gojenia skóry. Możliwe jest nawet zmniejszenie widoczności naczynek i cieni pod oczami, dzięki pogrubieniu cienkiego naskórka. Nie jest to jednak kuracja na jedno opakowanie. Z witaminą A zaprzyjaźniamy się na całe życie.

Jakie są formy?

Do niedawna kojarzyła się jedynie z retinolem, który często podrażniał i uwrażliwiał skórę. Co nadal pokutuje, niesłusznie czyniąc z tego składnika „trudnego” w pielęgnacji. Najnowsze wytwarzane formuły wykazują jednak niski potencjał drażniący, a przy tym niezwykłą aktywność. Co więcej, są stabilne chemicznie. Ważne: dobra tolerancja skóry umożliwia ich stosowanie w wysokich dawkach i po takie warto sięgać.

Są kosmetyki i kosmetyki…

Które polecamy? Jesteśmy wymagające i dociekliwe. Zawsze testujemy, sprawdzamy, badamy. Rekomendacja to nasza odpowiedzialność za Twoją skórę. Dlatego pracujemy na najwyższej jakości preparatach. Mamy dla Ciebie prezent. Rabat -10% na zakupy w domowaklinika.pl, gdzie znajdziesz między innymi serum na noc z trzema formami retinolu (RETINOIDS CONCENTRATE SERUM).

Nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej! O tym zawsze będziemy przypominać.

W razie pytań wiesz, gdzie nas szukać 🙂

 

Pięknie pozdrawiamy,
Ekspertki Babiany

About Zaspa24

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement